V Bermudském trojúhelníku byly nalezeny pyramidy a sfingy větší než v Egyptě

Před 14 lety nedošlo pouze k teroristickému útoku na Spojené státy americké, který aspiruje na největší podvod novodobé historie (viz článek Lež jako dvě věže či toto šokující video), ale děly se i jiné podivuhodné věci. Dva kanadští vědci, Paul Weinzweig a Pauline Zalitzki, kteří pracují v blízkosti Kubánského pobřeží, zde tehdy objevili dávné město na dně oceánu. Jeho stáří bylo odhadnuto na 50 000 let. Což mělo dost podstatný háček. „Před 50 000 nemohli mít lidé architektonickou kapacitu v jakékoli kultuře, kterou známe, na to, aby postavili takovýto komplex budov,“ prohlásil Manuel Iturralde, přední kubánský geolog, jehož si oba Kanaďané na místo přizvali o pár měsíců později.

Média se tehdy předháněla v palcových titulcích o znovunalezené Atlantidě či ztraceném městě a senzace obletěla svět. Sami objevitelé se stavěli ke svému objevu vědecky zdrženlivě a brzdili euforii s tím, že je třeba věc důkladně prozkoumat a že nelze dělat předčasné závěry a může jít pouze o relikty místní kultury.

Kromě médií přitáhl objev i pozornost nejrůznějších vědců a institucí od muzeí po vlády, přičemž všichni slibovali, že celou věc důkladně prošetří. Čtrnáct let je poměrně dlouhá doba na výzkum, takže vás určitě zajímá, jak to dopadlo a co se stalo. Odpověď je možná překvapivá: NIC. Navzdory slibům vyšuměla celá věc do ztracena. Média i vědci mlčí a všichni se tváří, jako že se nic nenašlo. Jenže našlo!

kuba4

Území tohoto starověkého města zahrnuje několik sfing, minimálně čtyři gigantické pyramidy a další struktury, které jsou naprosto perfektně rozmístěny uvnitř hranic legendárního Bermudského trojúhelníku. Podle zprávy od Arclein of Terra Forming Terra všechny indicie nasvědčují tomu, že město bylo zaplaveno současně se stoupající hladinou celosvětových vod a poklesem půdy. To by napovídalo tomu, že by mohlo jít o legendární zbytky Atlantidy.

Ke katastrofě mohlo dojít na konci poslední doby ledové. Jakmile došlo ke katastrofickému roztavení arktického ledového příkrovu, celková hladina světových oceánů a moří prudce stoupla a to zejména na severní polokouli. Hranice pobřeží se změnily; země byla ztracena; ostrovy (včetně ostrovních kontinentů) zmizely.

Podle vyjádření novináře Luis Mariana Fernandeze bylo město poprvé objeveno už před několika desítkami let, ale veškerý výzkum byl zastaven během Kubánské krize. „Vláda USA objevila toto místo v průběhu Kubánské krize v šedesátých letech, kdy jaderné ponorky křižovaly v Mexickém zálivu ve velkých podmořských hloubkách. Ty se tak setkaly s pyramidovými strukturami. Okamžitě toto místo obsadily a převzaly nad ním kontrolu, aby nepřišlo do ruských rukou.“

Pyramidy a sfingy větší než v Egyptě

Pauline Zalitzki našla na Kubě extrémně starodávné symboly a piktogramy. Ty se shodují s těmi, které jsou vidět na podvodních strukturách. Zalitzki to považuje za důkaz, že Kuba je
pozůstatkem kdysi mocné civilizace a kultury.

kuba2

S využitím podmořských automatizovaných ponorek objevil její tým překvapivě obrovské pyramidy podobné těm v Gíze v Egyptě. Pyramidy v moři jsou ale mnohem větší. Odhadem jsou  pyramidy z „Atlantidy“ postaveny z kamenů vážících stovky tun.

Když se zmiňovaný novinář Fernandez ptal Pauline Zalitzké na civilizaci, která město postavila, ta mu řekla: „Když jsem publikovali první zprávy o tomto nálezu, univerzita ve Veracruz byla velmi zaujata naší prací a my jsme pořídili několik fotografií těch struktur na dne moře. Speciálně si mne pozval Institut antropologie vykopávek na univerzitě (Institute of Anthropology of the University excavations). Oni prováděli studie na fragmentech a ruinách Olmécké civilizace.“

Když antropologové viděli podvodní snímky města a viděli některé monolity, některé symboly a rytiny, identifikovali je jako shodné s olméckými motivy. Byli tím velmi překvapeni.“

Olmécká kultura vznikla z těch, které přežily katastrofu bájné Atlantidy, která byla mnohem rozvinutější, než byla zničena na konci doby ledové záplavami – tzv. potopou světa. Svět byl zcela přetvořen a supercivilizace zničena. Vzpomínky přetrvaly jen díky legendě, o které se zmiňuje třeba filozof Platón.

Jenže možná je třeba zvykat si na fakt, že Atlantida byla a je skutečná. Zvlášť když uvážíme, že vědecký i jiný establishment u takto úžasného objevu předstírá, že neexistuje, a nikdo nic nezkoumá. Cynik by si mohl i rýpnout: Pokud mohlo před 14 lety 19 chlapíků s nožíky na otevírání krabic unést čtyři letadla, létat s nimi několik hodin nerušeně po Americe a pak se dvěma boeingy zbourat a na prach rozdrtit tři mrakodrapy, proč by nemohla být objevená Atlantida, aniž bychom se to dozvěděli?

Například ve fascinujícím dokumentárním cyklu The Pyramid Code kanadská profesorka archeologie Carmen Boulterová říká, že egyptské pyramidy nebyly hrobky, nýbrž elektrárny, a že je nestavěli otroci, nýbrž vyspělé technologie.

Ať si každý uváží, co je pro něj pravděpodobnější.

Podpořte šíření svobodných informací tím, že si zakoupíte předplatné jedinečného tištěného měsíčníku Šifra. Klikněte zde.

Pořídit si můžete i digitální verzi, kterou lze pohodlně číst na mobilu, počítači či tabletu. Za skvělou cenu dostanete půlroční nebo roční přístup ke všem časopisům najednou.

Zdroj