Podvod 11. září 2001: Nové souvislosti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vydavatel a tvůrce časopisu Šifra Milan Vidlák byl hostem nového pořadu Rub a líc, ve kterém Petr Hájek, bývalý mluvčí českého prezidenta Václava Klause a šéfredaktor serveru Protiproud, hledá rub podivných událostí, které se z „líce“ vydávají za něco úplně jiného, než ve skutečnosti znamenají. Protože „každý rub má svůj chlup“.

Tématem pilotního dílu byly fascinující události, které se odehrály 11. září 2001 ve Spojených státech amerických a které změnily svět. Přelomové byly nejen kvůli důmyslnosti dokonale provedené demolice budov Světového obchodního centra za bílého dne, ale především kvůli tomu, proč byly provedeny a co následovalo po nich. To je onen rub, který se Petr Hájek s Milanem Vidlákem rozhodli detailněji poodhalit.

Zatímco až dosud se hojně zkoumalo především to, zda mohou nárazy dvou letadel způsobit pády tří mrakodrapů (kromě WTC 1 a WTC 2 šla stejným způsobem k zemi i budova WTC 7) či jak by se po údajném nárazu letadel mohly vypařit trosky letadel v čele s křídly a motory, ale zároveň mohl být nalezen neporušený cestovní pas jednoho z teroristů, teprve nyní, po 22 letech, se vyjevuje širší obraz, kdy začíná vycházet najevo, proč bylo toto spektakulární divadlo „uspořádáno“.

Časopis Šifra, váš spolehlivý průvodce přelomovou dobou

To, že se vše odehrálo jinak, než tvrdila oficiální vyšetřovací verze a média, je již dlouho jasné. Již méně jasné ale bylo to, k čemu tato operace pod falešnou vlajkou měla posloužit. Co to je to vlastně ta al-Káida? Pro koho ji Usáma bin-Ládin vytvořil? Jak to souviselo s bojem proti Rusům a zničením Jugoslávie? Co změnilo naši civilizaci k nepoznání? A jak s bojem proti mezinárodnímu terorismu souvisí Vladimir Putin?

Právě to se dozvíte v pilotním dílu pořadu Rub a líc na TV Protiproud.

Podobné shrnutí a připomenutí klíčových souvislostí, doplněné navíc dalšími unikátními záběry i otitulkovanými videi, učinil tvůrce Šifry Milan Vidlák i ve vysílání na svém YT kanále Šifrovaný svět, na které se můžete rovněž podívat.

A pokud byste chtěli vědět o tom, co má 11. září 2001 společného s tím, co se děje dnes, a kam to celé vedlo a vede, podrobnější informace a souvislosti se dočtete jako vždy v měsíčníku Šifra (doporučil bych v tomto ohledu zejména čísla 7 a 8/2023), který je důležitým a spolehlivým průvodcem touto přelomovou dobou. Objednat si jej můžete jak v digitální, tak tištěné formě, stejně jako předplatné. Poštovné a balné je zdarma.

Milan Vidlák, časopis Šifra