Nedávný rozhovor, který poskytl slavný hudebník Moby o svém novém albu Everything Was Beautiful and Nothing Hurt, byl méně o hudbě a více o Donaldu Trumpovi a Rusku. Moby v něm přiznal, že se spřátelil s lidmi ze zpravodajské služby CIA, kteří mu radili, aby využil svou popularitu v jejich prospěch.

Seznam amerických hvězd, které se postavily proti Trumpovi, je velmi dlouhý. Obchod s americkými komedianty, kteří se vyslovují proti americkému prezidentovi, jen kvete. Patří mezi ně řada jmen; zde jsou jen některá z nich: Cher, Eminem, Richard Gere, Mac Miller, Sarah Silvermanová, Will Smith či Barbra Streisandová. K Trumpovi se také vyjádřil slavný popový hudebník Moby. Podnět mu k tomu dali noví přátelé, tedy agenti CIA, kteří poukázali na jeho široké kontakty na sociálních sítích.

Přibližně v půlce ledna chtěl Moby, jehož skutečné jméno je Richard Melville Hall, propagovat své nové album Everything Was Beautiful and Nothing Hurt. Poslední půlhodina rozhovoru pro Kentucky radio station však nebyla o umění, ale o prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi a nepotvrzeném ovlivňování voleb Ruskem. Moby svým politickým postojem patří k levici: „Ve zpravodajské komunitě jsem si našel pár přátel. Dali mi nějaké informace a řekli: Na sociálních sítích máte víc fanoušků než kdokoli z nás. Můžete sdílet některé z těchto věcí, (…) vyneste je prostě ven.“

Moby věří tomu, že Trump byl vydírán Rusy. Jeho informace jsou založené na Fusion GPS Report, kterou v lednu publikovala webová platforma buzzfeed.com. Moby si však nebyl příliš jistý, když dostal otázku, zda mezi Trumpem a Ruskem došlo k nějaké tajné dohodě. Nicméně řekl něco v tom smyslu, že „není kouře bez ohně“. Moby ohledně Trumpovy budoucnosti předpovídá určité potíže: „Moc Trumpovy rodiny a jejího podnikání, zapojení do organizovaného zločinu, sponzorování terorismu a ruských oligarchů opravdu vypadá dost ponuře.“

„Dovedu si představit, že by to mnoho být mnohem nebezpečnější, kdyby byl inteligentní a ovládal své emocionální impulsy. Jsem velmi vděčný, že máme tyrana, který je alespoň hloupý a neschopný.“

Moby, který by si přál za prezidentku bývalou první dámu Michelle Obamovou, loni v únoru na Instagramu sdílel dlouhý záznam o tom, co mu sdělili jeho přátelé z Washington, D.C., o Trumpovi. Vyplývá z něj, že byl Trump vydírán ruskou vládou nejen proto, že se zaměřoval na ruské prostitutky, ale jde o mnohem ostřejší věci. Trump měl v úmyslu u íránského pobřeží umístit válečné lodě „v naději, že Írán napadne jednu z lodí a USA poskytne důvod k invazi“.

„Tyto věci píšu proto, protože pokud se to stane, budou předtím zveřejněné určité informace. Jsou to opravdu záhadné a podivné časy, kdy máme nekompetentního prezidenta, kterého řídí cizí moc,“ postoval politicky aktivní Moby.

Nové interní informace, které Moby získal od CIA, ještě do textu nepřevedl. Jeho muzikantský kolega, raper Eminem, v říjnu minulého roku rapoval proti Trumpovi a vyzval Američany k tomu, aby se proti němu postavili. Nakonec to uzavřel slovy: „Zbytek Ameriky povstane. Milujeme naši armádu a milujeme naši zemi. My ale (…) nenávidíme Trumpa!“

To je velmi znepokojivá zpráva pro všechny (v lepším případě) naivní lidi světa, kteří vidí USA jako vzor demokracie. Zároveň je dobré porovnat situaci v USA s Českou republikou, kde jsou herci, zpěváci a jiní umělci taktéž používáni k masivní propagandě. Probíhá jejich „verbování“ stejným způsobem?

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5265999/Moby-says-CIA-friends-asked-share-Trump-dossier.html