Marie Vilánková je v Česku průkopníkem takzvané informační medicíny. Před 18 lety spoluzaložila firmu, která vyrábí unikátní preparáty, do nichž jsou informace nahrané formou hologramu.

Když měl můj známý potíže s jedním důležitým tělesným orgánem, zašel za svou lékařkou, která mu předepsala léky. Ani po dvou měsících se situace nezlepšila, ale dostal ještě prášky na ředění krve. Kromě toho, že po nich ztratil chuť k jídlu, začal ho trápit jiný zdravotní problém, který dosud nikdy neměl – většina léků má totiž nepříjemné a nežádoucí vedlejší účinky.

Zřejmě jste něco podobného ve svém okolí zažili či slyšeli také. Na podobném principu totiž dnešní moderní medicína funguje. V honbě za potlačením příznaků posílá lidi z jednoho vyšetření na druhé, aniž by se často vůbec zjistilo, kde je zakopán pes. Pro farmaceuticko-medicínský systém je to výhodné, neboť může vyrábět nové a hlavně dlouhodobé pacienty a předepisovat jim nové a nové produkty, dokud nevypustí duši z těla, pro pacienty už o poznání méně.

Není divu, že se stále více lidí uchyluje k alternativním metodám, například přírodní medicíně. Alternativní lékaři, léčitelé či terapeuti většinou mnohem lépe rozumí tomu, že je třeba pátrat po příčinách a vymýtit kořen nemoci, nikoli vypnout kontrolky, které na nemoc upozorňují. Nejsme jen maso a kosti, tedy pouhá hmota, ale především shluk proudící energie a informací, kde spolu jednotlivé buňky a orgány komunikují a vytvářejí vyšší, inteligentní celek. Stále víc lidí chápe, že nemoc je jen informace; zpráva o tom, že je něco potřeba změnit.

Patří mezi ně i Marie Vilánková, která stála v Česku u zrodu takzvané informační medicíny. „Člověk i každý živý organismus je inteligentní bytost, která neustále zpracovává informace a učí se. Smyslem života je totiž učit se a předávat nabyté vědomosti a znalosti dalším živým organismům a celému vesmíru. Informační medicína se snaží pomoci tím, že tělu a duši dodává informace, které jim chybí, aby mohl organismus správně fungovat,“ říká badatelka v oboru teorie informační medicíny, jež spoluzaložila společnost Economy Class Company, která je v naší zemi na tomto poli průkopníkem. Organizuje široký systém vzdělávání jak široké veřejnosti, tak sítě terapeutů, vyvinula speciální diagnostický software EAM a dceřiná firma vyrábí unikátní preparáty Joalis, které tyto potřebné informace tělu dodají. „V těle jsou i věci, které tam být nemají, například různé mikroorganismy či toxiny. Zdravý organismus si s nimi poradí sám, ale nemocný to nedokáže. Proto potřebuje upozornit, co konkrétně je špatně a že je má odstranit, vyloučit.“

Místo aby dnešní medicína hledala způsob, jak tělu pomoci a posílit ho, aby se s problémem vypořádalo samo, pumpuje do něj další chemii, a tím jej dále oslabuje a problém posiluje. Největším strašákem dneška jsou pak autoimunitní, podle lékařů „neléčitelná“ onemocnění, od revmatoidní artritidy přes roztroušenou sklerózu po cukrovku, kdy si oslabený imunitní systém nejenže s vetřelci neporadí, ale naopak ničí tělo, které má chránit. Také třeba rakovina je důsledkem poškozené imunity. „Lidé byli nemocní vždy, ale dnes nemocí přibývá a propukají v nižším věku. Zatímco před pár desítkami let jsme znali desítky toxinů, dnes si jich vyrábíme tisíce, včetně radioaktivních. Obrovským problémem jsou kromě autoimunitních onemocnění třeba alergie. Osmdesát, možná devadesát procent lidí k nám chodí se závažnými problémy, se kterými jim klasická medicína nepomohla.“

Informační medicína na to jde od lesa – místo hrubé síly a „boje“ používá chytrost lidského těla. „Většina lidí stále vnímá tělo jednostranně, hmotně. Ale ve skutečnosti to jsou jednoduché buňky, které spolu musejí správně komunikovat a vyměňovat si informace. Zpracování informací je pro to zásadní.“

Jednotliví terapeuti, které najdete v takzvaných Centrech metody C. I. C. (Controlled Inner Cleansing – řízené vnitřní očisty) po celé České republice, nejprve klienta vyšetří pomocí přístroje pro Elektroakupunkturní diagnostiku EAV, jenž jim pomůže zjistit, kde v těle je problém. Následně mu vybere vhodný preparát Joalis. Tyto produkty jsou pro metodu C. I. C. klíčové – kromě toho, že obsahují bylinnou složku, jsou v nich nahrané informace, a to ve formě hologramu, tedy elektromagnetického vlnění.

Každá živá buňka totiž umí elektromagnetické vlnění „číst“. Například oči jsou specializované senzory pro vnímání viditelného elektromagnetického spektra. Také naše komunikace probíhá díky elektromagnetickému vlnění, třeba mobily přenášejí informace na dálku. „Na podobném principu funguje například telepatie. Člověk vytváří elektromagnetické vlnění a vysílá do svého okolí, když například myslí, představuje si něco nebo něco prožívá. Někdo toto vlnění dokáže zachytit a vnímat jeho obsah. Není v tom nic nadpřirozeného, je to fyzika,“ vysvětluje Marie Vilánková, absolventka Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Organismus informaci, jež je do produktu nahraná pomocí speciálního softwaru EAM, vnímá a sám se rozhodne, zda ji pro správné fungování těla využije, nebo ji přejde bez povšimnutí a potřebuje jinou.

„Informační medicínu používaly již staré národy, které měly primitivní hologramy, jež vytvářeli pomocí slunečního záření a systému zrcadel. Pracoval tak například Paracelsus, zakladatel homeopatie,“ vysvětluje Marie Vilánková.

Ostatně právě homeopatie má k informační medicíně docela blízko. Rozdíl je v tom, že do homeopatika se informace otiskne z nějaké látky a je jedna; záleží pak na homeopatovi, aby vybral správnou. „U nás je informací hodně a tělo si vybere samo. Některé homeopatické preparáty jsou ale podobné našim. Homeopati mají třeba 10 preparátů na těžké kovy, my jeden, který obsahuje všechny informace,“ uvádí příklad preparátu Antimetal majitelka firmy ECC, která Joalis distribuuje. Na ledviny je Urinodren, na chřipku Gripin, proti akné zase pomáhá Aknedren… Z praktických důvodů je v jednom preparátu vždy celý soubor informací, například pro správnou funkčnost jater či odstranění patologických virů.

Většinu ze svých zhruba 50 produktů musela firma ale kvůli boji s úřady přejmenovat, aby z nich nebylo poznat, na co by mohly být dobré. Alternativní medicína totiž v Česku zažívá šikanu. „Neustále probíhají kontroly ve firmách, nesmíme mluvit ani o prevenci. Veřejnost o tom příliš neví, ale v současnosti je celá alternativa prakticky postavena mimo zákon. Já se třeba nemohu vyjadřovat podrobněji ke zdraví, to může jen lékař. Ten ale zároveň může používat jen oficiální metody,“ kroutí hlavou nad zřejmým paradoxem. „My máme mezi terapeuty také lékaře, pracují u nás, ale dělají to v soukromí. Nechtějte vidět ty reakce, kdybych po někom z nich chtěla, aby vystoupil veřejně.“ Inu, zdravý pacient je pro farmaceuty špatný klient.

Tento trend podle paní Vilánkové bude pokračovat, zároveň ale bude přibývat uvědomělých lidí, kterým klasická medicína nebude umět pomoci a budou se léčit přírodně. „Vnímám jednu vážnou věc – skrze média jsme tlačeni k tomu, abychom si začali myslet, že většina nemocí má původ v genetice a jediné, co nás uzdraví, je nechat si manipulovat s DNA,“ říká a jako příklad uvádí hollywoodskou herečku Angelinu Jolie, jež si nechala preventivně odstranit prsa, neboť měla gen BRCA1, který způsobuje rakovinu prsu. „Dala jsem si práci, abych zjistila, kolik žen v ČR, které mají prokázanou rakovinu prsu, má i tenhle vadný gen. Je to pouhých 5 %! Geny jen zvyšují pravděpodobnost,“ tvrdí Marie Vilánková, která považuje informační medicínu za medicínu budoucnosti, a varuje: „Je to jen divadlo, aby lidi podlehli tlaku a nechali sebou geneticky manipulovat. Aby nepřišli na to, že se dá léčit jinak. Podívejte se na problémy, jaké způsobují geneticky modifikované potraviny.“

Tento článek je komerční prezentací firmy Joalis. Chcete také představit originálním způsobem to, co děláte? Pokud o takovou spolupráci budete mít zájem nebo budete mít zajímavý tip, o kom byste si chtěli přečíst, kontaktujte nás na redakce@wordpress-634652-2064135.cloudwaysapps.com.

Autor: Milan Vidlák, časopis Šifra

Více informací o Centrech metody C. I. C. a preparátech Joalis najdete na www.joalis.cz