„Západní masmédia mají pouze dva nástroje: jedním z nich je pobuřující lež,“ míní analytik ve svém článku Presstitutes At Their Work. „Podivuhodná přesnost ruských raket s plochou dráhou letu a vzdušných útoků straší Pentagon. Ale podle západních médií ruské rakety dopadly na íránské území a téměř nikdy nedosáhly cíle, tedy IS. Podle těchto lživých zpráv ruské vzdušné útoky pouze zabíjejí civilisty a vyhazují do povětří nemocnice,“ napsal Roberts, který dlouhá léta působil na ministerstvu financí v Reaganově administrativě, ale pracoval i pro Wall Street Journal nebo National Review.

Podle Robertse  není takový obraz světa v podání západních médií ničím jiným než sebeklamem.

„Dalším nástrojem lživých novinářů je posouzení problémů bez ohledu na jejich pravé příčiny. Například problém migrantů. Říkají jim migranti, ale nikoli běženci,“ říká Roberts.

Z hlediska západních masmédií, pokračuje politolog, se tito migranti objevili odnikud.„Rozhodli se hledat lepší život v Evropě, kde je kapitalismus, který jim zajistí práci, svobodu, demokracii, a také práva žen jim zaručí plnohodnotný život. Pouze Západ dokáže zajistit tento život, protože zatím sám sebe nebombarduje. Tedy, ti, kdo zaplavili Evropu, se prostě nečekaně rozhodli, že se tam vypraví,“ ironizuje autor.

Analytik rovněž obvinil západní média z toho, že nejsou schopná spojit příčiny a jejich následky, protože novináři nedokážou dát dohromady migrační krizi a akce Washingtonu, který „během 14 let zničil 7 zemí“. Většina Američanů pak podle Robertse žije ve falešném světě propagandy a je zcela odtržena od reality.

A dodává: „Až Západ zkolabuje kvůli svému vlastnímu zlu, do světa se vrátí mír.“

Zdroj