Nová studie ve Francii přinesla pozoruhodná zjištění: jeden ze čtyř Francouzů věří, že elity používají masovou migraci jako nástroj, který má v jejich státech nahradit Evropany. Sedmadvacet procent Francouzů věří, že všechno ovládají ilumináti, dvacet procent věří v sionistické spiknutí a 43 % je přesvědčeno o tom, že vláda pracuje ve spolčení s farmaceutickými společnostmi na ututlání nežádoucích účinků očkování.

Před takovými patnácti lety by se tomu možná mnozí lidé ještě smáli, ale počet lidí, kteří věří ve spiknutí, prudce roste úměrně s tím, co se v Evropě děje. Některé z obav Francouzů klidně veřejně potvrdil i bývalý prezident Nicolas Sarkozy. Níže se můžete podívat na video, kde mluví o tom, že křížení ras je povinností a nutností. Přesně k tomu dnes vše směřuje.

Studii zveřejnila Jean-Jaurés Foundation and Conspiracy Watch a je teprve druhá svého druhu.

Hodně Francouzů věří v takzvanou Teorii velkého nahrazení či velké výměny, kterou vytvořil spisovatel Renaud Camus. Podle ní má být původní evropské obyvatelstvo  zaměňováno za obyvatelstvo neevropské, které pochází z černošských zemí Afriky, a Araby ze zemí Maghrebu. Tuto výměnu obyvatelstva podle Camuse podporuje většina politických, intelektuálních a mediálních elit ve Francii.

Camus, který je zařazován k takzvané krajní pravici, zdůrazňuje, že „pojem velká výměna nepotřebuje žádnou definici“, protože „to není koncepce, nýbrž fenomén“. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Otázka zní: Je větší blázen ten, kdo něčemu takovému věří, nebo ten, kdo si to odmítá připustit?

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra