Řeč je o 38leté Australance jménem Georgina Condon, která si jednou týdně pochutnává na dobrovolně darované krvi od jejího přítele. Činí tak, dle svého tvrzení, protože je upírem a konzumace krve je pro ni nezbytná k přežití. Upírkou je od svého dětství, kdy ještě nebyly in moderní upírské ságy typu Twilight.

Nesmysl? Podle doktora Johna Edgara Browninga z Georgia Institute of Technology, který se posledních 5 let zabýval studií „upírů“ žijících ve městech New Orleans a Buffalo, nikoli. Takoví lidé existují a většina z nich podle výzkumu není kulturně ovlivněna filmy, seriály ani knihami. Opravdovým upírem samozřejmě nemyslíme bytosti měnící se v netopýry a brázdící temné uličky noci hledajíce nevinnou kořist, nýbrž potřebu živit se krví.

Georgina Condon začala ve 12 letech nejprve vlastní krví. Miluje prý její kovovou chuť, konzistenci i vzhled. Posléze začala navštěvovat „goth“ kluby a upírské bály. Právě tam potkala svého současného přítele Zamaela. I když pila dříve krev leckomu, dnes ji upíjí krev pouze jemu, protože živit se krví ostatních by Zamael, který byl zprvu požadavkem své přítelkyně překvapen (sám upírem není, i když tak vypadá), považoval za nevěru.

Zajímavé je, že paní Condon, která se jako upírka chová i tak vypadá, rovněž australské verzi deníku Daily Mail přiznala, že zhruba od 18 let odmala trpí záněty kůže ze sluníčka a vyhýbá se pobytu na přímém slunci.

Foto Georgina Condon
Ačkoli byl prý přítel slečny Condon zpočátku překvapen, když mu chtěla pít krev, brzy souhlasil. „Obětoval se, aby mi dal to, co chci,“ říká vděčná přítelkyně. Tomu se říká láska až za hrob…

Při pohledu na výstřední páreček, který si nechal udělat i upírské zuby, by mohlo leckoho napadnout, že by možná zasloužili odbornou psychologickou péči, ale na druhou stranu je dost dobře možné, že podobným stavem trpěli už i lidé ve středověku, čímž značně přispěli k rozšíření dobového strachu z upírů a přeživších legend. Z výživového hlediska totiž upírství dává smysl, neboť v krvi jsou obsaženy důležité látky. Litr krve obsahuje přibližně 700 kalorií. V současně době se k vampirismu přiznalo okolo 5000 jedinců jenom v Spojených státech.

Waleský psycholog Emyr Williams upíry například vědecky studuje celý život. Nikoli ty filmové, ale skutečné. Jen ve Velké Británii jich podle něj žije na 15 000. „Upíři jsou skupina lidí, kteří pijí krev, ale jejich velmi propracované zákony říkají, od koho může být krev přijata a od koho nikoli. Například krevní upíři přijímají krev od ochotných dárců, kteří se mohou říznout jen do určité části těla, ale nesmějí si od nich vzít krve moc. Jsou tu také spirituální a hybridní upíři,“ vysvětluje Williams, podle nějž jsou nebezpeční především spirituální a hybridní upíři, kteří vysávají z lidí životní energii.

Jan Petrák

Zdroj: http://www.prophecy.news/2016-01-27-i-love-the-taste-texture-and-look-the-vampire-girl-who-drinks-her-boyfriends-blood.html