To, co život na této planetě v loňském roce ovlivnilo a bohužel stále ještě ovlivňuje jednoznačně nejvíce, je bezesporu dramatické dění kolem koronaviru. Ne všichni ale prožívají uzavírání ekonomiky a omezování života, na jaký jsme byli zvyklí, stejně. Někdo bere čas, kdy je spoustě lidem z mnoha oborů znemožněno docházet do zaměstnání, jako úžasné prázdniny, a v televizi každý den napjatě kontroluje počty nakažených a mrtvých, jako by šlo o dramatický sportovní zápas. Každý ale není zaměstnanec, kterému dočasně hradí výplatu stát a může si tuto reality show dovolit. Jiní lidé naopak sledují, jak dlouho mimořádný stav ještě potrvá, s rostoucími obavami a sílícím stresem očekávají, kdy se budou moci naplno věnovat své práci a vrátit se „do normálu“, protože jim docházejí psychické síly a především peníze.

Existují ale i jedinci, kteří na takové podružnosti, jako je pandemie, prostě nemají čas, protože vědí, že to, co můžeš udělat dnes, není dobré odkládat na zítřek. Nebo nedej bože čekat, jak se politici zrovna vyspí před nadcházejícími volbami.

Patří sem jak ti, kteří byli nuceni změnit profesi či obor, například zaměstnanci restaurací či obecně sektoru služeb, tak živnostníci a firmy, o jejichž práci a výrobky je zájem bez ohledu na to, co se okolo nich děje. A nemusí to být zrovna prodejci vakcín nebo dezinfekcí. Obecně totiž platí, že v době hojnosti se prodá cokoli, ale v časech zvichřených lidé o nákupech více přemýšlejí a pořizují si především to, co v danou chvíli potřebují nejvíce. „Já ani nevím, že nějaký covid někde je. Jedeme na plné obrátky dál a ke zprávám se ani nedostanu, vlastně ,koronavirové‘ zprávy již ani slyšet nechci. Poznám, že se něco děje, jen podle toho, že mají lidi roušky a syn je doma na distanční výuce,“ směje se Ivan Rybjanský, majitel lovosické společnosti Somavedic Technologies, které se v roce 2020 podařil doslova husarský kousek, a to dokonce v globálním měřítku.

V době, kdy se spousta malých i velkých firem třásla o holé bytí, navýšila v roce 2020 prodej svých přístrojů na neutralizaci škodlivého elektromagnetického záření a geopatogenních zón o těžko představitelných 214 procent. Největší skok se projevil ve dvou vlnách – poprvé v létě, kdy se začaly v České republice spouštět 5G mobilní sítě a mnoho lidí pocítilo jejich sílu doslova na vlastní kůži, podruhé vyrostly celosvětové prodeje po vypuknutí „druhých vln“ pandemie.

S koronavirem to ale souviselo spíše nepřímo. Mnohem většími problémy než kvůli viru trpí lidé kvůli stresu, špatnému spánku a náročným mezilidským vztahům, kdy členové domácnosti například pracují na home office, doma mají kvůli zavřeným školám ještě děti a všem dohromady tečou na malém prostoru nervy a stoupají emoce.

Právě Somavedic jim svými harmonizačními účinky pomáhá k lepšímu spánku a rychlejší regeneraci, protože mezi jeho největší benefity patří generování záporných iontů, které eliminují škodlivé volné radikály, a tím „čistí“ okolní prostor. „Souvisí to s tím, že je prokázáno, co způsobují v těle volné radikály. Je dána spojitost mezi elektromagnetickými poli a hladinou volných radikálů v těle, kvalitou vody a okolního prostředí,“ vysvětluje Ivan Ryb-janský, který umožňuje zájemcům, aby si společně se Somavedicem objednali i speciální rakouský test na přítomnost volných radikálů a rozdíl si sami porovnali. „Z 90 % si tyto testy objednávají lékaři a experti s vyšším vzděláním. Lidé, kteří vědí, jaké nebezpečí právě volné radikály představují. Když jsme analyzovali, co nejčastěji lidé kupující Somavedic v roce 2020 vyhledávali, byl to stres a spánek.“

V roce 2020 začal Somavedic také intenzivně spolupracovat s odbornou obcí, lékaři, univerzitami, které v letošním roce přinesou mnoho zajímavých studií a testování. Některé lékaře výrobek pohltil natolik, že se stali ambasadory značky.

Raketový loňský nárůst Somavedicu odstartovala zejména expanze do světa, především Japonska a Spojených států amerických. „V Japonsku je jedna netradiční korporace, která už čtyři generace obsluhuje sektor přírodní medicíny. Pod ni patří největší časopis z této oblasti Anemone, sdružení terapeutů a e-shopy, kde se Somavedic drží mezi top 20 produkty. 

V Americe přístroj navíc mnohem snadněji šíří ti správní lidé, protože se tolik nebojí například o tématu 5G sítí mluvit otevřeně a říct něco proti korporacím tak jako u nás, kde se mnoho lidí děsí toho, že když nepůjdou s davem, sklidí posměch. Ostatně stačí se podívat, jak je to s covidem.

Za oceánem se Somavedicu ujalo profesní sdružení zabývající se elektromagnetickým zářením, šíří ho také lékaři, odborníci z oblasti techniky či šéf lékařského týmu mužstva NBA Washington Wizards. A pořídili si ho Brad Pitt nebo Jennifer Anistonová, jejichž agent Todd Shemarya nakupuje Somavedicy ve velkém. Mimochodem, právě kvůli Bradu Pittovi učinil Ivan Rybjanský zajímavý objev. Slavnému herci totiž vadilo modré světlo modelu Medic, neboť měl pocit, že ubírá melatonin, a tak mu firma vyrobila přístroj bílý.

Právě tento model se stal základem letošní novinky s názvem Sky. Potřebného efektu docílil Ivan Rybjanský i tím, že jej kompletně inovoval a zevnitř postříbřil. Například nanostříbro je známé antibakteriálními účinky, zde má ale drahý kov jinou funkci – funguje jako jakýsi reproduktor, zesilovač, jenž lépe emituje „léčivé“ frekvence do prostoru a usnadňuje šíření záporných iontů. „Úpravy dělám kontinuálně několikrát ročně, abych navýšil výkon Somavedicu, ale teď je výkonový skok o poznání větší a vyústil v novou produktovou řadu, pracovně nazvanou ,stříbrná‘. Kromě Sky v ní bude i Amber, nový Uran a nová Harmonie. Jako první ale v únoru představíme novou vlajkovou loď – Sky.“

Nejnovější model Somavedic Sky

S růstem objemu výroby souvisí i další změny, například spolupráce s novými sklárnami Ave Clara, a především libereckou Preciosou, jež je svým luxusním sklem proslulá po celém světě. Preciosa vyrábí nejen skleněné korpusy, ale postupně přibude i skleněné jádro neboli srdce přístrojů. A chystá se i další spolupráce. „Když jsem Preciosu zmínil v Japonsku, mělo to velký ohlas, stejně jako v Dubaji,“ potvrzuje šéf společnosti Somavedic.

Mění se i dodavatelé toho nejcennějšího, co přístroj obsahuje: drahých kamenů. Není totiž naleziště jako naleziště; nejvíc záleží na čistotě zpracování. Po dlouhém hledání našel Somavedic nejlepší kousky až v Indii, Brazílii a také Číně. „Kvalitnější kámen se projeví dalším zvýšením výkonu. Rozdíl mezi horším a lepším kamenem, který spočívá v kapacitě i frekvencích, bych přirovnal k rozdílu mezi půlgigabytovým a gigabytovým flash diskem,“ vysvětluje tvůrce.

S tím, jak se vyvíjí Somavedic, se ale proměňuje i zákazník. Od duchovně naladěných lidí, kteří mají pro jemnohmotné věci cit a nejsou pro ně cizí, se postupně přístroj šíří mezi racionálněji nastavené osoby, například do ordinací, mezi manažery větších firem či kanceláří nebo právníky. Pokud jim pomůže, ti to pak řeknou svým obchodním partnerům či klientům. Staré dobré osobní doporučení…

„Naše cesta je taková, že se zapojuje hodně firem, vysokých škol či výzkumných ústavů. Navazujeme s nimi spolupráci, a právě jejich šéfové jsou naši ambasadoři a mentoři, co do byznysu i technologie. Spoustu desítek hodin věnuji tomu, aby Somavedic posiloval svůj výkon a lidskou imunitu, vývoji a zdokonalování. Tohle nejde nijak ,ošulit‘ – buď se prostě pro Somavedic lidi nadchnou, anebo je neosloví a vrátí mi ho. Nedávno jeden vážený člen akademie věd dostal na zkoušku Medic Uran, aby si ho vyzkoušel. Říkám to každému: Zkus to a dej mi vědět. Po třech měsících se ozval s tím, že mu po 20 letech splaskly nateklé kotníky a lépe se mu spí. To by bylo, aby se s tím nepochlubil kolegům. A právě tento způsob propagace funguje nejlépe.“

Tento článek vznikl jako redakční podpora společnosti Somavedic Technologies, s. r. o. Produkt si můžete objednat zde nebo zde.