Dvacet let od 11. září 2001: Kterak velké manévry vystřídaly ještě větší

Zdá se neuvěřitelné, jak ten čas letí, ale je tomu přesně 20 let, kdy jsme na televizních obrazovkách konsternovaně sledovali, jak se řítí k zemi téměř rychlostí volného pádu tři věže Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Aniž by přitom mohutným ocelovým konstrukcím kladlo cokoli odpor. Budovy byly prostě rozmetány na kousky. Údajně se to všechno stalo proto, že do nich narazila unesená letadla.

Ovšem zhruba sedm hodin poté, co se tímto velmi neobvyklým způsobem zřítila takzvaná Dvojčata (věže WTC 1 a WTC 2), do kterých letadla narazila, šla úplně stejným způsobem k zemi i budova WTC č. 7, ke které se žádné letadlo ani nepřiblížilo.

Ať to vezmete z jakékoli strany, oficiální verze výkladu událostí je děravější než než švýcarské sýry ementálského typu, a když kolem 11. září 2001 panuje mnoho nezodpovězených otázek, velká média i s odstupem dvou dekád tvrdohlavě opakují navzdory faktům americkou verzi a dávno vyvrácené mýty, které již z fyzikálních důvodů nemohou odpovídat realitě.

Od těch dob, kdy média a politici začali tvrdit, že dvě letadla mohou zbořit tři mrakodrapy, tak vím, že pokud se chci něco dozvědět, informace si musím zjišťovat sám, protože nikdo jiný to za mě neudělá. I to byl důvod, proč jsem se pustil nejeden do pátrání o událostech 11. září, ale stál i na začátku cesty, která vedla až k tomu, že jsem začal vydávat a především psát měsíčník Šifra. A natáčet videa v Šifrovaném světě. V obou formátech přináším hlubší souvislosti i důležité informace a podněty k zamyšlení, ale hlavně čtenáře ani diváky nepovažuji za hlupáky.

Jednotlivá čísla Šifry si můžete objednat v tištěné i digitální formě v našem eshopu. Stejně jako předplatné. Poštovné a balné je zdarma

11. září 2001 bylo tou nejzajímavější a nejzlomovější událostí našich životů a záminkou, proč se svět, jaký jsme znali, převrátil naruby. Toto zběsilé vojenské tažení a vykořisťování Blízkého východu symbolicky skončilo až v tomto roce dvacetiletého neslavného výročí, a to tím, čím to tehdy začalo – Afghánistánem. Tehdy do něj Američané vpadli a dnes odcházejí.

Namísto toho, aby se svět pomalu zase začal vracet po oslabení nepříjemné americké dominance do normálu, děje se kolem nás něco, co tehdejší monstrózní zářijové události hravě strčí do kapsy.

Ač se zdálo nepředstavitelné, že by 11. září 2001 ještě mohlo něco trumfnout, přesně to se stalo. Oproti covidiádě to byl asi jen takový předkrm. Ať tak či onak, pokud lépe poznáme pozadí 11. září, pochopíme lépe i dnešní „pandemii“.

V čerstvém vysílání Šifrovaného světa jsme si proto připomněli i opomíjenější souvislosti spojené s 11. zářím. Protože tak jako pandemické běsnění nesouvisí primárně s infekcí, ani 11. září nesouviselo primárně s terorismem. V obou případech šlo do velké míry i o ekonomickou stránku věci a velké peníze. Protože o peníze jde vždycky až v první řadě…

Na vysílání se můžete podívat zde:

Milan Vidlák, časopis Šifra