Suzanne Wiesingerová učí na vídeňské škole a má velké problémy s muslimskými studenty. Zajímají se totiž víc o náboženství než o učební látku. Klade si rovněž neřešitelnou otázku ohledně integrace, když ve třídě o 25 dětech se jich do naší společnosti musí integrovat 21. Vídeňská školská rada s Wiesingerovou ze sociálně demokratických učitelských odborů nesouhlasí.

Na státních školách stále víc narůstá vliv islámu. Podle učitelky, která v 10. vídeňském obvodu učí již 25 let, se „mnoho škol dostává mimo kontrolu“. „To nikdo nemůže zvládnout,“ myslí si a dodává, že drtivou většinu ve třídách tvoří děti narozené v Rakousku, které se stěží domluví německy.

S jejím názorem souhlasí ředitel jiné vídeňské školy Christian Klar. „Máme tady velké problémy s islámskými rodinami,“ uvedl. V učebně nyní probíhá boj mezi všemi různými kulturami a náboženstvími. Zdá se, že náboženství je pro některé děti až příliš důležité.

Opravdu je multikulturní soužití tak otevřené, pozitivní, bezproblémové jak se nám ho snaží prezentovat média hlavního proudu? Nebo mají pravdu spíš učitelé, kteří každý den čelí nadávkám a někdy i fyzickým útokům? Podívejte se na následující video a názor si udělejte sami…

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, časopis Šifra

Zdroj: https://www.welt.de/vermischtes/article174449264/Lehrerin-in-Wien-In-einer-Klasse-von-25-Kindern-muss-man-21-integrieren.html