Zvířata jako stroje. Video ze zákulisí velkovýrobny kozího mléka ukazuje drsnou realitu

Pro jedince neschopné strávit laktózu a týrání zvířat představuje kozí mléko lepší alternativu; pro člověka je mnohem stravitelnější než kravské. Tím ale seznam jeho výhod končí.

Kozy totiž v moderních dojicích zařízeních trpí podobně jako krávy. Nejen že jsou jim mláďata odebírána bezprostředně po porodu, ale žijí nacpané v malých kotcích.

A co se dál děje s jejich mladými? Je to podobné jako u krav; samice čeká stejný osud jako jejich matky, zatímco samčí mláďata jsou zabíjena pro maso.

Členové americké ekologické platformy One Green Planet kozí úděl v moderních zařízeních komentují: „Je zřejmé, že kozy procházejí stejným údělem strojů jako jejich hovězí druzi. Do průmyslových mlékáren jsou zvířata vměstnána po tisících a prakticky se z nich stanou továrny na mléko. Nikdo nebere v potaz, že se jedná o vědomé bytosti schopné vnímat radost i bolest stejně jako my. Drží je v budkách s žádným či omezeným výběhem a jsou jim vpichovány hormony s antibiotiky, které zdesetinásobí jejich běžnou produkci mléka.“

Pokud nejste vegani, zvažte proto, kdykoli se vám naskytne příležitost, zda nesáhnout raději po mléku bez laktózy. Široký výběr mléka z ořechů či semen je již k dostání ve většině obchodů, a můžete si dokonce vyrobit vlastní. Máte-li pocit, že se bez mléčných výrobků neobejdete a líbí se vám případné blahodárné účinky kozího mléka, volte rozumné množství z farem, které svůj dobytek chovají dobře a s úctou. Našemu zdraví také prospívá konzumace produktů bez hormonů a antibiotik.

Podpořte šíření svobodných informací a podobných článků tím, že si zakoupíte předplatné jedinečného tištěného měsíčníku Šifra. Klikněte zde.

-red-

Zdroj: http://www.trueactivist.com/disturbing-video-exposes-how-goats-are-treated-in-the-dairy-industry-watch/