Video: Policie za „falešnou zdí“ v obchodním centru objevila obrovskou sbírku artefaktů z nacistické Třetí říše

Argentinská federální policie (PFA) v rámci speciální akce zabavila obrovskou sbírku artefaktů. V ní se mimo jiné nacházelo mnoho historických předmětů z hitlerovského Německa. Na místě vyšetřovatelé také zajistili mnoho předmětů původem z Japonska, Číny a Egypta.

Mezi předměty se rovněž nacházely zvířecí mumie, busty a obrazy Adolfa Hitlera, stříbrné sochy, krabice a předměty s rytinami svastiky jako jsou poháry, revolvery a mnoho dalších kousků z nacistické éry. Podle šéfa argentinské federální policie Nestora Roncaglia byla operace výsledkem vyšetřování, které bylo zaměřené na „ochranu a obnovu kulturních statků“.

Původ nalezených artefaktů byl převážně nezákonný. Některé z asijských uměleckých pokladů byly na Červeném seznamu čínského kulturního dědictví. Sbírka byla ukryta za falešnou stěnou. V rámci speciální operace se provedly tři razie ve dvou nákupních centrech v okresech Vincent Lopez a jedna na farmě v San Isidro severně od Buenos Aires.

Právě do Argentiny po válce utíkaly prominentní nacisté, aby se vyhnuli potrestání ze strany vítězů druhé světové války.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: https://deutsch.rt.com/kurzclips/52214-buenos-aires-polizei-entdeckt-hinter/