Video: „Černé slunce“ nad Dánskem. Aneb jak vypadají migrující hejna ptáků natočená z bezprostřední blízkosti

Horacio Llorens flies his electric powered paraglider with a large group of starlings during Sort Sol (Black Sun) in southwest Denmark on September 9th 2017.

Španěl Horacio Llorens si splnil životní sen a z bezprostřední blízkosti sledoval přírodní fenomén na dánském nebi. Mistr světa v paraglidingu vylétl do vzduchu a celou akci natočil na kameru.

35letý pilot se připojil k tisícům ptáků, kteří na obloze vytořili zajímavý přírodní úkaz, který britské noviny Daily Mail nazvaly „Černé slunce“.

Llorens se svým strojem při západu slunce kroužil ve vzduchu a sledoval hejna ptáků.
Tato krásná a divoká scenérie se dá sledovat každý rok na podzim, kdy se ptáci chystají na odlet do teplých krajin.

Někdy to může vyvolat dojem, že hejna ptáku při soumraku mohou zastínit slunce. Z tohoto důvodu se fenoménu říká ,,Sort Sol“ (Černé slunce).

,,Stát se ptákem, to je můj sen. To je důvod, proč se věnuji paraglidingu. Když létám, cítím se jako pták,“ tvrdí Llorens. ,,Obvykle můžete létat blízko tří nebo čtyř ptáků. Ale příležitost letět s tisíci ptáky najednou, to je jedinečné,“ řekl sportovec.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem

Jan Běhůnek, homaterapie.cz