V USA více než 31 000 vědců spojilo své síly proti politické agendě globálního oteplování ve společné petici  Global Warming Petition Project. Vědecký konsenzus, který zahrnuje více než 9000 promovaných vědců z různých oborů, podporuje nezbytnost oxidu uhličitého. Zahrnuje také agendu globálního oteplování, která se týká energetických úspor v průmyslu, centrálního ekonomického plánování a globálních daňových systémů.

Vědci se vyslovili proti teorii globálního oteplování, jak uvádí platforma Natural News. Tvrdí totiž, že globální dohody, které omezují skleníkové plyny, jsou škodlivé pro všechny rostliny a živočichy na planetě.

Oxid uhličitý není nebezpečný

Petici, která zahrnuje důležitý odborný výzkum, podporuje řada vědců, kteří mají široké spektrum odborných znalostí. Petice Spojené státy varuje před podpisem mezinárodních smluv, které jen zatěžují občany země, kradou národní svrchovanost a omezují výrobu energie. Poplach globálního oteplování je „pseudoválka“, která má za cíl zemi rozvrátit.

Dopis od Frederika Seitze, prezidenta Národní akademie věd USA (U. S. National Academy of Sciences), se šíří spolu s peticí. Frederik Seitz je vědec vyznamenaný řadou ocenění, získal Národní medaili za vědu (National Medal of Science), Franklinovu medaili (Franklin Medal) a řadu dalších ocenění, včetně čestných doktorátů z 32 univerzit po celém světě.

Dopis varuje před nedostatkem vědeckých důkazů o oxidu uhličitém. „Oxid uhličitý je v podstatě molekulou života, nikoli nebezpečnou škodlivou látkou, která se musí z atmosféry odstranit,“ tvrdí Seitz. Jeho dopis také vrhá světlo na nebezpečí, „která dopadnou na USA, pokud vstoupí do globálních smluv, jež rozdělují energii a konfiskují bohatství národa“.

Klimatický alarmista a lobbista Al Gore spojuje rostoucí teploty nad oceány s nárůstem skleníkových plynů. To nicméně neznamená, že globální oteplování je skutečný problém nebo jakýsi druh „neustálé vědy“, která zničí planetu. Vědci zdůrazňují, že tlak páry CO2 na mořskou vodu závisí na teplotě. Není zde vůbec žádný důvod k obavám.

Petice vyzývá státní představitele, aby odmítli dohodu o globálním oteplování, která byla podepsána v prosinci roku 1997 v Kjótu v Japonsku, a všechny další podobné návrhy.

Americký prezident Donald Trump osvobodil USA z Pařížské dohody o klimatu. Odstranění skleníkových plynů, jako je oxid uhličitý, by ve skutečnosti planetu poškodilo. Narušilo by se tím spojení, které rostliny potřebují k růstu, tvrdí vědci.

Petice a její doprovodný výzkum rozbíjí mýtus, že předpokládaná hladina oxidu uhličitého povede ke „katastrofálnímu oteplování zemské atmosféry a narušení klimatu“. Důkazy ve skutečnosti poukazují na potřebu „skleníkových plynů“, které jsou přínosem pro rostlinný a živočišný život na Zemi.

Petice se také zaměřuje na agendu globálního oteplování a uvádí, že „bude brzdit pokrok vědy a techniky na celém světě“. Zkonfiskování výroby energie v USA ohrožuje svrchovanost USA a schopnost země nabídnout pomoc jiným zemím.

31 487 vědců dosud řeklo NE teorii globálního oteplování způsobeného člověkem. To ale vůbec neznamená, že člověk neničí životní prostředí, naopak. To je třeba chránit. Nicméně globální změna klimatu, která opravdu probíhá, podle vědců nesouvisí se skleníkovými plyny. To je jen další trik, jak posílit pomocí prodeje emisních povolenek a dalších návrhů korporátní sféru.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: http://www.epochtimes.de/umwelt/ueber-31-000-wissenschaftler-unterzeichnen-petition-hypothese-der-vom-menschen-verursachten-globalen-erwaermung-ist-falsch-a2323579.html