V Texasu vyrostla nová Teslova věž. Firma, která testuje novou technologii, má vazby na armádu a velké korporace

U silnice Interstate 35 East směrem do texaského Dallasu vyrostla zhruba před rokem a půl zvláštní věž, která nenechá žádného řidiče chladným. Jedni se jí bojí, jiné fascinuje a přitahuje. Nic moc se toho o ní neví, a tak se na ni blíže podívala některé americká alternativní média.

Každý, kdo se trochu zajímá o technologie, si musí všimnout její nápadné podobnosti s Wardenclyffskou věží geniálního vynálezce Nikoly Tesly. Wardenclyffská věž, vrchol Teslova plodného života, byla vztyčena roku 1901. Blesky vystřelující z kopule na jejím vrcholu děsily okolí celé noci. Měla se stát centrálním bodem sítě věží, pokrývajícím celou zeměkouli bezdrátovou komunikací na pohonu takzvané éterické energie. V mnoha ohledech napodobovala staré egyptské pyramidy. Stejně jako ony stála Teslova věž na Long Islandu nad takzvanou zvodní, což je vrstva propustné vodonosné horniny, kterou protéká voda například z deště. Prouděním v ní vznikal zemní proud a magnetické pole a ionizovaný vzduch procházel šachtami do věže (či do pyramidy). Záporný náboj se pak koncentroval na vrcholu stavby.

Pomocí éterických vln, přijímaných z okolí, měla být věž připravena vysílat volnou energii do celého světa. Nikola Tesla byl velmi šťastný, když skupina investorů skupovala akcie podniku, který projekt stavěl. Bohužel netušil, že Wardenclyffská věž, ještě před svým dokončením, byla odkoupena jen proto, aby ji mohli zbourat. Za volnou energii by se totiž lidem špatně posílaly složenky.

Nyní postavila podobnou věž v Texasu společnost Viziv Technologies, která chce pomocí ní vylepšit komunikaci a vnést do ní nové technologie. Viceprezident společnosti Michael Taylor prohlásil, že firma využije k šíření signálu takzvanou Zenneckovu povrchovou vlnu. V tomto procesu by měl zemský povrch sloužit jako „vlnovod“, který umožní, aby se signál a případně i elektrická energie efektivně šířily na dlouhé vzdálenosti.

Zatím se teprve rozbíhá testování, takže jsou jakékoli závěry předčasné. „Budeme provádět zpočátku několikaminutové testování,“ vysvětlil Michael Taylor. „Jakmile pokročíme a vyladíme systém, testování rozšíříme a vyzkoušíme jeho robustnost a náročnost.“

Lidé, kteří bydlí poblíž podivuhodné věže, mají poněkud obavy. Když si Madonna McLeodová zhruba před rokem a půl všimla, co zde vyrostlo, první, co ji napadlo, je, že budou ozářeni.

O věži se podle webu Truthstream Media v Milfordu a okolí hodně mluví. Lidi se snažili zjistit, k čemu věž vlastně slouží. „Nejsme si vůbec jisti. Uvažujeme o tom, že budeme okolo chodit se stanilovou čepičkou na hlavě,“ řekla Lauren Grayová.

Michael Taylor však uklidňuje, že je tato technologie naprosto neškodná a že chce společnost Viziv Technologies životy lidí zlepšit, nikoli zhoršit.

Pokud by na to šli jako Nikola Tesla, a pokud je někdo nezastaví, bylo by to skvělé. Případy z minulosti však varují. Navíc společnost Viziv má skrze své šéfy úzké napojení na americkou armádu, v jejíchž rukou mimochodem část Teslových technologií skončila, a velké korporace. O projektu je navíc k dispozici velmi málo informací.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra