Ozelenění pouště je starý sen Severoafričanů, který by se nyní mohl stát skutečností – v rámci projektu „Desert Greening“ německo-alžírského inženýra Madjida Abdellazize. Používá k tomu technologie, které mají blízko k přírodě a v alžírské poušti s nimi dosáhl úžasného úspěchu. Abdellaziz má do budoucna velké plány, které by zpustošenému kontinentu mohly konečně přinést mír.

Djanan je místo v jižním Alžírsku poblíž El Haouita / Laghouatu, kde vzniká nové sídliště. Nejedná se však o žádné postmoderní město s nulovými emisemi. Taková města z petrodolarů vznikají na Arabském poloostrově. Djanan je jádro a budoucí centrum zemědělské oblasti, ve které ve vzájemné rovnováze budou žít člověk a příroda. Budovy a rezidence jsou orientovány podle zlatého řezu, které svůj tvar kopírují podle ulity loděnky.

Pořizovací cena má být velmi malá. Stavět se bude s Earth-Bags, což jsou nylonové pytle naplněné zemí nebo přírodním kamenem, který se získá při zemních úpravách.

[sociallocker id=“94522″]

Příběh začal v roce 2003, kdy v Alžírsku bylo takové sucho, že se po moři do země musela dovážet pitná voda.

Poté, co alžírský rodák Madjid Abdellaziz v Berlíně vystudoval inženýrství, rozhodl se v Alžírsku řešit všudypřítomné sucho pomocí svého vlastního soukromého projektu. Nepoužíval k tomu akademické znalosti, které získal na Berlínské univerzitě, ale soukromé kontakty s představiteli „nové fyziky“, kteří ho přivedli na tuto cestu.Vynálezci, jako je Nikola Tesla, Walter Russell, Wilhelm Reich nebo Viktor Schauberger, jsou v Německu i nadále vnímáni přinejlepším jako zvláštní osobnosti, jejichž teorie koneckonců „nebyly nikdy prokázané“. Inženýr Abdellaziz jejich technologie, které mají blízko k přírodě, používá a kombinuje: „Cloud Buster je přístroj k vytvoření deště, který vyvinul Wilhelm Reich. Potřebuje tekoucí vodu nebo velké jezero, které má být uzemněné. Oboje v jižním Alžírsku nemáme, takže používáme malý bazén. Vířením a geometrií pyramid vodu uvolňujeme a revitalizujeme podle Viktora Schaubergera.“

Pomocí zařízení Cloud Buster, které má tvar kanónu, lze přivést stagnující energetická pole na obloze znovu do oběhu. S jeho použitím vznikají mraky, jež tvoří klima, které bude schopné vytvořit vlastní déšť. Jakkoliv název „Cloud Buster“ může znít podivně, nejedná se o vystřelování opravdových raket. Tato metoda se spíš podobá léčbě pacienta, jehož napětí se uvolní několika velmi precizními zákroky s akupunkturními jehlami.

Takzvaný trhač mraků má tvar kanónu a slouží k vytvoření deště...
Takzvaný trhač mraků má tvar kanónu a slouží k vytvoření deště…

V případě, že při použití Cloud Busteru začne pršet, je půda měkká a porézní. Voda, která pronikne do půdy, se opět odpaří. Vytvoří se mikroklima, jež je samo o sobě schopné stabilizovat regionální klima. Napětí se uvolnilo: Nebe a Země spolu opět komunikují, kdy si vzájemně vyměňují energii. Od května 2008 jsou technická zařízení na generování dešťových mraků v alžírské poušti vypnutá. Na pozemku pro tento projekt vzniklo stabilní a produktivní ekologické zemědělství, které využívá i další alternativní techniku – Agnihotru. Stávající vegetace sama udržuje proces cirkulace, takže si déšť z oblohy v podstatě přitáhne sama. Tím se nevytváří jen občasný déšť, ale také se tím stabilizuje regionální klima.

Ačkoli fungování Cloud Busteru vysvětluje ing. Madjid Abdellaziz vyloženě vědecky, skutečné mechanismy působení přístroje jsou pro současnou vědu sporné. Stejně tak při pečlivém zkoumání vynálezů Wilhelma Reicha vědci ze Svobodné univerzity v Berlíně poukazují na to, že tento maďarský psychoanalytik měl ve svých tehdejších měřeních chyby. Ovšem jak praví jedno české přísloví: Komu se nelení, tomu se zelení…

[/sociallocker]

Podpořte šíření svobodných informací tím, že si zakoupíte předplatné jedinečného tištěného měsíčníku Šifra. Klikněte zde.

Pořídit si můžete i digitální verzi, kterou lze pohodlně číst na mobilu, počítači či tabletu. Za skvělou cenu dostanete půlroční nebo roční přístup ke všem časopisům najednou.

Jan Běhůnek

Zdroje: http://www.everyday-feng-shui.de/feng-shui-news/integrale-umweltheilung-das-projekt-desert-greening/https://www.raum-und-zeit.com/r-z-online/bibliothek/oekologie/desert-greening/www.desert-greening.com