Asi už málokoho překvapí různé kuriozity, které mají svůj původ v nejbizarnější evropské zemi současnosti – Švédsku. To, co se odehrává nyní, budí velké znepokojení, neboť to samé se o něco později může odehrát u nás. Nejedná se jen o migrační politiku, která se zcela vymkla kontrole, ale i o politicky korektní opatření k převýchově a tvrdé vymývání mozků.

Před dvěma roky se například v oficiálních průvodcích švédskou přírodou změnila různá „rasistická“ jména ptáků a nyní je na řadě i Pipi Dlouhá punčocha. U ptáků se jedná například o názvy Gypsy Bird nebo Hottentot, u Astrid Lindgrenové jde o kultovní knihu Král negrů. V cenzurované verzi Pipi dlouhá punčocha v zemi Taka-Tuka se již před lety z Krále negrů stal Král jižních moří.

Aby se černoši přeměnili na Polynésany, přestěhovala se země Taka-Tuka do jižního Pacifiku. Proč ne přímo do Evropy? Švédské „no go zóny“, kam se bojí vkročit i policisté, by se k tomu bezvadně hodily; dokonce by to situaci vystihovalo mnohem reálněji.

Aby toho nebylo málo, začalo hledání starších vydání této knihy. Právě takový postup před několika dny vyděsil švédské noviny Expressen. Knihovna ve švédské obci Botkyrka, která má v nabídce politicky korektní vydání, nyní začala třídit originální vydání a má v úmyslu je spálit v nejhorším goebbelsovském stylu.

V rozhlasovém pořadu Summer in P1 o tom hovořil investigativní novinář Janne Josefsson. Rozčiloval se nad způsobem likvidace „odpadu“, který by mohl vyvolávat nechutné vzpomínky. Mezitím knihovna svůj postoj změnila, když uvedla, „že ten nebo onen výtisk je sice zastaralý, což může působit rasisticky“, ale situaci se snažila zachránit prohlášením, že „s knihami se zachází podle obvyklých pravidel recyklace a nakládání s odpady“. Takže je nakonec nespálí, ale zlikvidují ekologicky. Tím je problém pro Švédy zdá se vyřešen…

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz