Šifrovaný svět: Jak vznikají peníze

Kromě čtení měsíčníku Šifra se nyní můžete připojit ke sledování mého nového YouTube kanálu s příznačným názvem Šifrovaný svět.

Živé vysílání Studia Šifra se věnuje ožehavým tématům současnosti, minulosti i budoucnosti, zkoumá, co se děje pod povrchem, a hlavně v něm klademe důležité otázky, na které společně s vámi budeme hledat odpovědi. K dispozici budete mít živý chat, kde se mě můžete ptát, na co chcete, takže budeme po celou dobu v kontaktu.

Jednotlivá čísla Šifry si můžete objednat v tištěné i digitální formě v našem eshopu. Stejně jako předplatné. Poštovné a balné je zdarma

Ve druhém vysílání byly tématem peníze. Bankovnictví lidé sice hojně využívají, ale skoro nic o něm nevědí. A proto se taky zadlužují, nabírají si hypotéky a hrozí jim velice neblahé konce. Největší mýtus pramení již z toho, že mnoho občanů uvěřilo marketingu bank a médií o tom, jak je výhodné vzít si levné půjčky, protože peníze přece nemají cenu.

A také fantastické teze různých alternativců zastávajících názor, že peníze nejsou ničím kryté a banky si je vytvářejí jen tak ze vzduchu, což je podle nich důvodem hrozící inflace a znehodnocení peněz. Opak je ale pravdou.

Proč je pro pochopení toho, co se v dnešním světě děje, tak důležité vědět, odkud se berou peníze? A jak to bude s dalším zadlužováním světa? O tom byl další pořad Šifrovaného světa s názvem Jak vznikají peníze. Pokud se vám moje vysílání líbí, nezapomeňte kanál odebírat, lajkovat videa a dívat se každý pátek ve 20.30 na pravidelné živé vysílání Šifrovaného světa. Těším se na Vás.

Milan Vidlák, časopis Šifra