Šifrovaný svět: Co stojí za humbukem kolem očkování?

Kromě čtení měsíčníku Šifra se nyní můžete připojit ke sledování mého nového YouTube kanálu s příznačným názvem Šifrovaný svět.

Živé vysílání Studia Šifra se věnuje ožehavým tématům současnosti, minulosti i budoucnosti, zkoumá, co se děje pod povrchem, a hlavně v něm klademe důležité otázky, na které společně s vámi budeme hledat odpovědi. K dispozici máte v každém vysílání živý chat, kde se mě můžete ptát, na co chcete, takže jsme po celou dobu v kontaktu.

Jednotlivá čísla Šifry si můžete objednat v tištěné i digitální formě v našem eshopu. Stejně jako předplatné. Poštovné a balné je zdarma

V dalším pravidelném pátečním vysílání jsme probírali jedno z nejžhavějších témat současnosti – očkování. Po Roce s koronou totiž nastává klíčové období, kdy je na každém, jak se rozhodne přistoupit k tomu nejcennějšímu, co má – vlastnímu zdraví. Očkování je totiž dobrovolné a nikdo nás k němu naštěstí nenutí, i když reklamní kampaň slibující výhody očkovaným jeden na plné obrátky.

Proč se vlastně covid-19 neléčí, ale investuje se do vývoje vakcín? Co vede lidi k tomu, aby se nechali očkovat zcela novými typy vakcíny, které jsou poprvé použity na lidech a které dostaly pouze podmíněnou registraci? A co vlastně o očkování víme?

Staňte se odběrateli kanálu Šifrovaný svět a sledujte živé vysílání každý pátek od 20.30.

Milan Vidlák, časopis Šifra