Šifra č. 2/2018: Média a lži

Ústředním tématem druhého letošního čísla Šifry je mediální manipulace. Eva Herman bývala nejpopulárnější moderátorkou v celém Německu a uváděla nejsledovanější zpravodajský pořad v zemi na veřejnoprávní televizi ARD. Jenže příliš u toho přemýšlela a kvůli jedné průhledné zámince ji vyhodili. V exkluzivním rozhovoru pro Šifru vysvětluje, proč novináři nesmějí říkat pravdu a musejí polykat „politicky korektní ropuchy“.  Kterého Čecha obdivuje? Co se děje doopravdy v Německu? Co si myslí o Angele Merkelové? A proč jsou podle ní unavené mozky Němců na konci svých sil?

V tématu čísla se dozvíte, jak poznáte opravdové „fake news“ a na co si dát pozor při přijímání informací. Proč nevěřit dnešním médiím? Důvodů je pro to celá řada. Podstatou dnešní takzvané seriózní novinařiny je skutečnost, že za ověřený zdroj se považuje převážně jen oficiální vyjádření politiků, úřadů či korporací.

Protože je doba napjatá a společnost rozdělená, dnešní komunikace probíhá zhusta formou dohadů, nadávek, nálepek a pohrdání. Proto jsme připravili velký článek s příznačným názvem Umění dialogu.

Spolupracovník Šifry Rudolf Svoboda vyrazil na Sibiř, kde našel přívětivý kraj s vynikajícími potravinami, příjemnými lidmi, velkou vodou a panenskou přírodou.

-> Nové číslo objednávejte v našem eshopu, poštovné je zdarma. <-

Neznáte Šifru? Zkuste číslo zdarma!