Šifra č. 11/2022: Začátek konce?

Byly zlomové události kolem vytvoření našeho letopočtu opravdu zrodem nové civilizační éry? Nebo nám něco uniklo? Toť otázka, kterou si pokládá nová, předposlední Šifra v tomto roce, která si před Vánoci připomíná skutečný příběh a poselství Ježíše Nazaretského, a jako již tradičně tak činí z poněkud netradičního úhlu. Osud tohoto lidského učitele měl totiž pro vývoj naší civilizace dalekosáhlé dopady a právě nyní stojíme na dalším rozcestí.

Jak velký je rozdíl v tom, když o pravdě a lásce mluvil ten, kdo ji ztělesňoval a přišel nám ukázat, co to znamená, a když o ní mluví pošetilci mávající ukrajinskou vlajkou na Václaváku, ohánějící se demokracií a ženoucí nás do jaderné války, se dočtete v článku Den zúčtování.

Obzvláště zajímavé jsou na Ježíšově neblahém pozemském osudu dvě roviny. Jednak samotná smrt tohoto velkého muže a to, jak k ní došlo a co jí předcházelo, a jednak to, co se začalo (a nepřestalo) dít po ní. Proč musel zemřít a za jakých méně známých okolností k tomu došlo, se dočtete v článku Těžko ho zabít?.

V textu Všechno je jinak? si zase připomeneme, proč je celá naše historie založena na principu „nehodící se vynechte“. Navazující článek Harry Potter a Protokoly sionských mudrců nám zase ukáže, co má společného britská autorka pohádek o čarodějnickém učni s ruským carem Mikulášem II.

Všude dobře, doma nejlíp? Proč někdy může být tak těžké rozlišit, kde to vlastně je. V Anglii? V Americe? Ve Švýcarsku? Anebo v Izraeli? V tomto textu si přiblížíme kořeny a vznik nadnárodního sionistického hnutí, které nám pomůže lépe pochopit, co se stalo a děje se světem od konce 19. století a jak to souvisí (nejen) s událostmi dnešních dní.

Když chcete dosáhnout vytyčených mocenských cílů, musíte pochopit, že klíčem k vítězství je především precizní organizace. Jednu z klíčových rolí v sionistické agendě sehrál i nejvlivnější rodák s českými kořeny v americké politice. Ne, nebyla to Madeleine Albrightová, ale sionista s přezdívkou Robin Hood, který stál i u založení Fedu. A také sjednotil americké elity v boji za židovské národní zájmy. Znáte ho? Pokud ne, seznamte se s ním v článku Hopsa hejsa do Brandejsa.

Když vám historici podsouvají tři různé verze dějinné události, hledejte čtvrtou, která bude mít pravdě nejblíž. Jako to udělala Šifra v článku Vyhoďte je dveřmi, vrátí se oknem.

Jak obtížné může být zorientovat se na hřišti v tom, kdo vlastně jaké barvy hájí a za koho kope, zjistíte v textu s názvem Dynamo Kyjev vs. FC Sion.

V článku Když nazrál čas zase přijdete na to, co má větší sílu než všechny ideje a argumenty světa i to, proč se musela oblast Palestiny bez ohledu na vše ostatní proměnit v židovský stát, i kdyby lord Rothschild na zebře jel. Snáze pak pochopíte, jako v článku Národ bez hranic, i to, proč by jedni neměli dělat to, co nechce, aby druzí činili jim.

Na konci, v článku Red Bull jim dává křídla?, se pak dozvíte i o původu jedné z nejstarších globálních konspiračních teorií, a v článku Krátký proces aneb Konec dobrý, všechno dobré? i to, co je na ní pravdy.

To vše a mnohem víc najdete v nové Šifře, která je jako vždy od začátku až do konce nabita důležitými a zajímavými informacemi a souvislostmi, které jinde nenajdete. Objednat si ji můžete v tištěné či digitální formě v našem eshopu, stejně jako předplatné.