Šifra č. 1/2018: Rok změny?

Tématem prvního letošního čísla je změna. Jak se dozvíte v titulním článku Karly Czechové, rok 2018 je z astrologického i numerologického hlediska velmi důležitý a právě zásadním změnám (k lepšímu) velkoryse přeje. Jen je třeba podniknout důležité kroky a vykročit do neznáma, neboli opustit zajeté programy. Protože co letos zasejeme, v dalších letech budeme sklízet.

Příkladem by mohl být Američan Ashrita Furman, který je držitelem nejvíce překonaných rekordů ve slavné Guinnesově knize v historii. Otec od něj kdysi očekával, že převezme rodinnou firmu, ale synek opustil univerzitu a život si zařídil i přes nelibost rodičů zcela po svém, aby byl šťastný. „Nesnažme se být normální, snažme se být sami sebou,“ říká v rozhovoru pro Šifru.

Proč má smysl usilovat o to stát se lepšími lidmi, partnery či rodiči, i když nikdy nebudeme stoprocentní? Dozvíte se v eseji Nikdo není dokonalý?.

Známý celostní lékař David Frej napsal pro Šifru článek o tom, že není rozumné spoléhat se automaticky na názory vědeckých a medicínských autorit, neboť se až příliš často řídí heslem „koho chleba jíš, toho píseň zpívej“.

A jelikož v prosinci navštívili Prahu Geert Wilders či Marine LePenová, kteří svou přítomností na konferenci Za Evropu suverénních národů vyvolali velký humbuk, Šifra u toho nemohla chybět.

Nové číslo objednávejte v našem eshopu.