S Orwellem v Bruselu: Na občankách budou povinně otisky prstů. Navrhuje to Evropská komise


Evropská komise představila pod rouškou protiteroristických opatření další neuvěřitelnou zhůvěřilost. Občanské průkazy by měly obsahovat povinně otisky prstů a snímek obličeje na čipu! To má znesnadnit padělání dokladů a jejich zneužití pro vstup do Evropy ze zemí mimo EU. Informovala o tom ČTK.

Cílem Evropské komise je údajně zabránit kriminálníkům v přístupu k prostředkům, které potřebují k plánování, financování a páchání trestných činů.

Úřady by po zavedení navrhovaných opatření Evropské komise měly získat například snadnější přístup k elektronickým důkazům a finančním informacím v jiných členských zemích.

Komise odhaduje, že v současné době zhruba 80 milionů Evropanů vlastní občanský průkaz, který není strojově čitelný a neobsahuje biometrické údaje. A to ji zjevně dráždí.

Paradoxní na tomto „bezpečnostním“ návrhu je především skutečnost, že tento nikým nevolený spolek s téměř neomezenou mocí nechal vědomě a řízeně do Evropy nelegálně přicestovat miliony lidí z nejrůznějších koutů světa, kteří doklady neměli a nemají, mluvíme-li alespoň o těch legálních a ne nakoupených kdesi v Turecku, s nimiž jsou tisíce imigrantů Syřané narození ve stejný den.

Jinými slovy: toto opatření není fakticky namířeno proti nelegálním migrantům a potenciálním teroristům, ale řádným občanům Evropské unie.

Aspoň budeme všichni pod dohledem v databázi, až proti nám zase něco Komise zavede.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra