Ron Paul napsal k migrační problematice výstižný článek s názvem The Real Refugee Problem – And How To Solve It, v němž komentuje „největší evropskou krizi za poslední dekády, kdy do Evropské unie skrze Maďarsko proudí desetitisíce migrantů, kteří doufají, že se dostanou do své cílové destinace – Německa“.
„V téže době, kdy se média soustředí na lidskou tragédii, kdy se tolik lidí vydalo z rodných míst na nebezpečnou cestu, je velmi málo pozornosti věnováno událostem, které je donutily opustit svou zemi. Samozřejmě, my soucítíme s uprchlíky, zvláště s dětmi, ale nezapomínejme, že je to krize, kterou vytvořily vlády západních zemí,“ píše někdejší kandidát na amerického prezidenta Ron Paul.
Přitom je přesvědčen, že příčina, proč lidé utíkají ze Sýrie, Libye, Afghánistánu a Iráku, tkví v tom, že USA a evropská intervenční politika destabilizovaly tyto země a nedaly jim žádnou naději na znovuobnovení ekonomiky. Masová migrace z Blízkého Východu a dalších regionů je přímý následek neokonzervativní zahraniční politiky, která svrhuje režimy, vtrhává do země a vnucuje „demokracii“ s namířenou pistolí. Evropané, podle jeho názoru, nesou za to také velkou odpovědnost.
„Francie a Velká Británie s nadšením podporovaly bombardování Libye, od samého začátku byly zastánci politiky ,Asad musí odejít´. Asad možná není nejlepší kluk, ale síly, které jsou namířeny na jeho svržení, jsou mnohem horší a nebezpečnější. Není divu, že lidé tak zoufale utíkají ze Sýrie,“ argumentuje politik a analytik. „Většina z nás viděla srdceryvnou fotku malého syrského chlapce, jak leží utopený na pláži v Turecku. Zatímco intervencionisté tuto tragédii využívají k volání po americkém vojenském zásahu proti syrské vládě, tento chlapec byl ve skutečnosti z kurdské rodiny prchající před Islámským státem z Kobane. A jak víme, žádný Islámský stát v Iráku ani v Sýrii nebyl do té doby, dokud v roce 2003 USA nepodnikly invazi do Iráku. Teď ti samí lidé, kteří problém vytvořili, mají pocit, že mají právo nám říkat, jak ho vyřešit – aniž by by v první řadě přiznali svoji chybu.“
Ron Paul uvedl i konkrétní příklad – zdiskreditovaný generál David Petraeus, minulý týden ve zprávách prohlásil, že nejlepší řešení by bylo proti Islámskému státu vytvořit alianci s al-Káidou! Petraueus je mimochodem bývalý šéf CIA, která v podstatě al-Káidu stvořila, a tudíž se idea, že by šla tato katastrofální politika vyřešit spolčením s al-Káidou, jeví jako šílená. „Myslí si někdo, že uprchlický problém v Sýrii se nezhorší, pokud zemi ovládne al-Káida nebo ISIS?“ ptá se Ron Paul, který vyzývá k přerušení politiky vměšování se ze strany USA a EU do záležitostí jiných států neboli ke „skoncování s impériem“.
Zdroj