Prominentní americký žalobce má jasno: Za autismus jeho dětí může očkování

Státní zástupce z texaského San Antonio prohlásil, že je připravený přijmout kritiku za komentáře ve svém nedávném videu, kde obviňuje vakcíny za poškození zdraví dcery a syna.

Nico LaHood, státní zástupce okrsku Bexar County, se spolu se svou manželkou velice kriticky vyjádřil k moderní formě očkování v prohlášení adresovaném oficiálnímu YouTube kanálu filmu Vaxxed.

„Jsem zde, abych vám řekl, že vakcíny mohou a taky způsobují autismus,“ říká ve videu, jež nahrál minulé úterý. LaHood a jeho žena vyprávějí příběh o tom, jak jejich malá dcera Maya trpěla auto-imunitní reakcí krátce po naplánované vakcinaci v nemocnici.

„Bylo to dost hrozné. Bylo to hrozné takovým způsobem, že jsme ji museli přivázat, aby mohla spát, protože se nemohla přestat škrábat, a začala krvácet,“ vysvětluje Mayina matka Davida LaHoodová. Oba rodiče dále zmínili, že psychický i fyzický stav jejich syna se mění již krátce poté, co byl očkovaný.

„Byl velmi pozorné dítě, také velice výmluvné. Byl vždycky veselý, hodně se usmíval. Užíval si oční kontakt. Bylo to asi 18 měsíců, bylo to po sérii vakcinací a pak prostě začal dělat toto (ucukne se), jako tik,“ popisuje Nico LaHood. Prý se jim to zezačátku zdálo roztomilé. „Ale velice rychle jsme oba došli k názoru, že už to vážně roztomilé není,“ řekl LaHood, přičemž Davida dodala, že se začala strachovat poté, co Michael přestal navazovat oční kontakt.

„A právě tady máme velkou změnu,“ říká Davida. „Prostě na lidi úplně přestal koukat. Kompletně přestal reagovat na své jméno. A pak jsme začali vidět spoustu dalších věcí – už třeba jeho motorické schopnosti se nevyvíjejí tolik jako předtím.“

LaHood dále říká, že si předtím povídal se známým, který pracoval jako výzkumník pro farmaceutickou společnost Merck, jenž mu prozradil, že žádné ze svých čtyř dětí nedal očkovat.

„Hledám pravdu. Živím se tím, že jsem žalobce. Takže pátrám po pravdě. Musím teď následovat důkazy, kamkoliv mě zavedou. Jsem nestranný. Stejným způsobem jsem začal a postupuji i u tohoto problému,“ prohlašuje LaHood.

„Z hlouby duše nenávidím podvody,“ pokračuje. „A to, co bylo napácháno na nás a naší komunitě – dokonce i naší zpropadenou vládou –, je podvodné. Ať už je to úmyslně nebo ne, výsledek je stejný.“

Nyní se tento advokát rozhodl postavit útokům ze strany médií i lidí na Facebooku – tvrdí, že má ústavní právo vyjádřit svůj názor. „Někteří jsou naštvaní, že pan LaHood, zvolený do státní funkce, byl nahráván během projevování takových názorů ze své okresní kanceláře,“ hlásí KENS5 News.

LaHood argumentuje tím, že má veškeré právo vyjádřit svůj názor během svého funkčního období nehledě na to, že jiní státem povolaní lidé jako prezident Obama nebo bývalý guvernér Rick Perry provolávají jiné názory a dětské očkování podporují. „Svůj názor vám nevnucuji,“ řekl pro ABC.  „Mé názory jsou zkrátka jen názory mě jakožto otce, jakožto manžela, který je zrovna náhodou i advokát zaměstnaný státem. Lidé mají dovoleno užívat své ústavní právo vyjadřovat názory. Jsem si vědom toho, že toto není politicky korektní názor.“

Nico LaHood se zařadil například po bok herce Roberta DeNira, který chtěl film Vaxxed uvést na svém filmovém festivalu Tribeco. Ale nemohl, protože mu bylo vyhrožováno. DeNiro, stejně jako LaHood, veřejně prohlásil, že je přesvědčen, jeho syn je autista kvůli očkování.

Ať už to je pravda, nebo nikoli, podstatné je, že o praktikách farmaceutického a medicínského průmyslu není přístupné veřejně ani diskutovat. Jinými slovy, demokracie a svoboda slova má své jasné hranice a bezpečné je myslet si jen to, co většina, a tvářit se, že problémy neexistují.

Podpořte šíření svobodných informací tím, že si zakoupíte předplatné jedinečného tištěného měsíčníku Šifra. Klikněte zde.

Pořídit si můžete i digitální verzi, kterou lze pohodlně číst na mobilu, počítači či tabletu. Za skvělou cenu dostanete půlroční nebo roční přístup ke všem časopisům najednou.

Jan Petrák, časopis Šifra