Měli jste v mateřské školce nebo na základní škole svého nejlepšího kamaráda nebo kamarádku? Hovořili jste o nich před ostatními spolužáky a spolužačkami? Pokud ano, možná jste zodpovědní za to, že jste svým vrstevníkům způsobili vážné psychické poškození. Takovému zlému osudu se nyní vyhnou děti z předškolního zařízení Pentucket Workshop v Georgetownu v americkém státě Massachusetts.

Pojem „nejlepší přítel“ nebo „nejlepší kamarádka“ je tam už nyní tabu. „Naše zkušenost je taková, že používání výrazu nejlepší kamarád, i když se to děje láskyplným způsobem, v ostatních dětech vytváří pocit, že jsou vyloučené.“ Právě takové zdůvodnění v dopise dostali rodiče čtyřleté Julie, která dosud tuto školku navštěvovala.

Manželé Hartwellovi, rodiče této dívky, neměli pro takové „bohulibé“ opatření dost velké pochopení. Zdá se, že se nestarají o úzkost malých dětí v předškolním zařízení a přátelství jejich dcery s dalšími dívkami je jim úplně jedno. Dokonce to došlo až tak daleko, že svou dceru zaregistrovali v jiné mateřské škole.

Nyní ostatní rodiče mohou doufat, že se zodpovědní představitelé města Georgetownu nenechají zastavit takovým zpátečnickým manželským párem a nezůstanou jen u zákazu jednoho pojmu. Koneckonců není přece možné dovolit čtyř- nebo pětiletým dětem, aby rozhodovaly o tom, s kým se chtějí skamarádit. Tady je naléhavě zapotřebí rázná ruka autority, která reguluje nejen to, kdo si s kým má hrát, ale také zajišťuje kvóty pro různá pohlaví a antirasové vazby mezi malými dětmi. Krásný nový svět může konečně přijít!

Taky se tak těšíte?

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Překlad: Jan Běhůnek, časopis Šifra

Zdroj: https://jungefreiheit.de/politik/ausland/2018/keine-beste-freundin/