S určitým odstupem času i se získáním nových videí, analýz a informací ohledně tragédie, jež se odehrála 12. června v nočním gay klubu Pulse v americkém Orlandu, získáváme i nové náhledy na věc. A přibývají rovněž zajímavé otázky.

Doktor Paul Craig Roberts, známý americký ekonom, novinář a dlouholetý tajemník na ministerstvu financí v administrativě prezidenta Reagana, situaci zanalyzoval a poukázal na znepokojivé množství důkazů  indicií, které poukazují na to, že se jednalo o operaci pod takzvanou falešnou vlajkou. Jak Roberts podotýká, je zde až příliš mnoho nesrovnalostí na to, aby bylo rozumné uchovat si jednoduchou víru v oficiální verzi příběhu.

Zde jsou některé z mnoha nezodpovězených otázek, které je vhodné přezkoumat:

Proč tým SWAT čekal 3 hodiny, než vstoupil do klubu?

Proč neexistuje videozáznam těl, krve nebo lékařského personálu?

Proč není žádné video pořízené z helikoptéry?

Jak se Omarovi Mateenovi podařilo přinést velkou útočnou pušku do klubu, aniž by si toho někdo všiml?

Jak přenesl velkou pušku, 9mm pistoli a náboje?

Proč nikdo s Mateenem nebojoval během toho, co musel 4x přebíjet?

Proč nikdo nenapadl Mateena v době, kdy přestal, aby telefonoval a textoval?

Odkud se vzaly výpovědi o několika střelcích?

Držel někdo dveře zvenčí, aby zabránil obětem utéct?

Byly nemocnice uzavřeny pouze proto, aby udržely pryč návštěvníky, nebo aby zabránily novinářům v získání informací?

Selhání FBI?

Americký novinář Max Blumenthal poznamenal, že po 7 měsících práce jakožto vězeňský dozorce byl Mateen propuštěn kvůli vyhrožování. Posléze pracoval znovu jako strážný pro společnost G4S Secure Solutions, kde zůstal 9 let. Šerif Ken Mascara z St. Lucie ve státu Florida uvedl, že Mateen vyhrožoval soudnímu zástupci v roce 2013 s tím, že „může povolat lidi z al-Káidy, aby zabili jeho rodinu“. FBI se ho posléze pokusila vylákat k nějaké akci, ale nic neudělal. To automaticky vede k otázce, zda ho FBI náhodou neprovokovala k násilnému útoku znovu.

Deník The New York Daily News informoval, že muslim, který navštěvoval stejnou mešitu jako Omar Mateen, jej nahlásil v roce 2014 FBI. Stejnou mešitu jako Omar také navštěvoval Moner Mohammad Abu-Salha, který se stal prvním bombovým sebevrahem/atentátníkem v USA též v roce 2014. Navzdory tomu, že se potenciálně nebezpečný Omar s atentátníkem vídal, FBI Mateena vyjmula z hledáčku už v roce 2014.

Daniel Gilrov, který s Mateenem pracoval pro G4S v ochrance po dobu několika měsíců v letech 2014-15, odešel z práce právě kvůli Mateenovi, který jej stalkoval 20 až 30 SMS zprávami denně a k tomu řadou telefonátů. Prohlásil, že Mateen se choval nevhodně a mluvil o zabíjení lidí. Gilroy si stěžoval u G4S hned několikrát, ale společnost s tím nechtěla mít nic společného, protože Mateen je muslim (zřejmě aby nevypadala zaujatě).

Společnost G4S začala jakožto Wackenhut Corporation, založena byla v roce 1954 třemi bývalými agenty FBI. V roce 2002 byla prodána dánské společnosti 4 Falck za 570 milionů dolarů. Později se sloučila s britskou společností Securicor (2004) a přejmenovali se na Group 4 Falk, nyní nese název G4S Secure Solutions.

Server Infowars uvádí, že Wackenhut byla největší bezpečnostní firmou na světě a měla mnoho konexí s CIA. V jejím čele sedělo mnoho bývalých zaměstnanců ze CIA, FBI či DIA. Wackenhut pomáhala americkým agenturám ve všemožných operacích.

Herci přímo na místě?

Co přispívá k nedůvěryhodnosti příběhu, jsou okatí „herci“ přímo na místě, kteří nasvědčují teorii o operaci falešné vlajky. G4S je dokonce známým klientem společnosti Crisis, britské agentury s „krizovými herci“, která poskytuje takové herce, jež trénují behaviorální psychologové a velice dobře zvládají chování útočníků i obětí.

Luis Burbano, údajný svědek, kterému se podařilo z klubu utéct, tvrdil, že držel dveře zvenčí, a uzavřel tak lidi uvnitř, zatímco je slyšel bouchat na dveře. Je zajímavé, že měl během své výpovědi nasazená sluchátka. Tento profesionální herec figuruje ve filmové databázi IMDB.  

Luis Burbano, jeden z klíčových svědků orlandského střílení, je prachobyčejný herec…

V současné době se ve Spojených státech objevují silné tlaky ohledně striktnějších zbraňových zákonů a zároveň snahy o jejich opětovné uvolnění. Rovněž se odehrává celá řada podezřelých střílení a démonizace tzv. domácích teroristů neboli útočníků jako Mateen, který se narodil v USA a své zbraně získal legálním způsobem.

Takovéto případy silně napomáhají vládám nejenom v USA kontinuálně zavádět přísnější kontroly, získávají jim podporu při vtíravějším domácím špehování i u dalších kontroverzních záležitostí, pro které by člověk v bezpečném a zdravém prostředí v životě nehlasoval. Každopádně strach je mocná hybná paže a vlivní lidé to moc dobře vědí. Proto je nutné se na tragédie podobného typu dívat kritickým okem. Ne nutně zpochybňovat, jestli se staly, ale proč a jak. Tento případ není zdaleka jediným a lze očekávat, že nebude ani posledním. Je samo o sobě nadmíru podezřelé, jak si může FBI označený a sledovaný člověk nakráčet do klubu po zuby ozbrojen bez povšimnutí, posléze si párkrát zavolat a esemeskovat bez jakéhokoliv odporu.

Cassandra Anderson

Překlad: Jan Petrák

Zdroj: https://ppjg.me/2016/06/22/bad-actors-of-the-orlando-false-flag-attack/