Jeden manželský pár přinesl příběh, který nás v obložení jinak často až příliš negativních zpráv zase jednou příjemně zahřeje u srdce. V roce 1960 se indičtí tehdy novomanželé Anil a Pamela rozhodli žít ve Spojených státech, ovšem po 30 letech přijeli zpět do Indie na pohřeb Anilina otce a viděli, v jakém stavu se nachází jejich domovská země. Brzy nato se vrátili se vskutku vzrušujícím motivem. Psal se rok 1991 a pár si zakoupil první pozemek, 55 akrů neobdělávané farmy, z níž vytvořili přírodní ráj. S úmyslem restaurovat původní krásné prostředí Indie tak nechali zničené místo přirozeně zarůst, což podpořili i vysazením rostlin, jimž je tato lokalita domácí.

To jsem z toho jelen... Foto thebetterindia
To jsem z toho jelen… Foto thebetterindia

Když se do práce opřela i matka příroda, území se skutečně změnilo v rajskou zahradu a do nově vzniklé rezervace se navrátilo i zvířectvo. Manželé rozšiřují hranice svého království dodnes, přičemž už skoupili pozemky při rozloze 300 akrů.

Anil a Pamela Malhotrovi se do toho pořádně opřeli a výsledkem je čistá krása. Foto milestothewild
Anil a Pamela Malhotrovi se do toho pořádně opřeli a výsledkem je čistá krása. Foto milestothewild

Projekt dostal název Save Animals Initiative (SAI) a stal se domovem celé škály zvířat, jako jsou asijští sloni, leopardi, lišky, opice, říční vydry a více než 300 druhů ptáků.

Brianna Acuesta

Překlad: Jan Petrák

Zdroj