Rebekah Rothová pracovala třicet let jako letuška. Stejně jako mnoho dalších lidí ji šokovala nesmyslnost mediálních a oficiálních vyšetřovacích verzí útoků z 11. září 2001, a tak se poté, co zjistila, že nejméně šest z útoků obviněných sebevražedných atentátníků je stále naživu a vláda Saúdské Arábie žaluje FBI kvůli falešným obviněním proti jejím občanům, pustila do vlastního výzkumu. „Každá letuška v roce 2001 věděla, že v letové výšce nefungují mobilní telefony. A tak jsem studovala, zkoumala, šťourala a sledovala každý aspekt a úhel pohledu na tehdejší události, a to, co jsem zjistila, bylo tak příšerné, že jsem z toho doslova onemocněla,“ vzpomíná Rebekah na dobu, kdy začínala psát svou knihu Methodical Illusion, která se stala bestsellerem a učinila z ní známou a respektovanou výzkumnici na 11. září 2011, a to jak ze strany širší veřejnosti, tak spousty odborníků. Letos vydala paní Rothová neméně zajímavé pokračování s názvem Methodical Deception.

„Letušky, které měly údajně telefonovat z unesených letadel mobilními telefony, by tak mohly učinit pouze v případě, že by letadla byla na zemi,“ říká například Rebekah Rothová. To je pouze jedna část spletitého příběhu, podpořeného přesvědčivými důkazy o tom, že lety byly odkloněny a řízeny pomocí nově instalovaného systému dálkového řízení navrženého pro to, aby mohla letadla bezpečně přistát právě v případě únosu – a rovněž že posádkám letů bylo řečeno, že jde o součást vojenských protiteroristických cvičení, která probíhala právě 11. září 2001 a během nichž stíhačky, které měly střežit americký vzdušný prostor, létaly kdesi nad Aljaškou.

Když bývalá letuška studovala pečlivě dráhy a průběh letů čtyř unesených letadel, došla k dalším velice zajímavým závěrům. Přináší například mnohé nové a zásadní důkazy (které byly zcela neznámé i Hnutí za pravdu o 11. září, jež sdružuje pozůstalé po obětech, hasiče, piloty, architekty, inženýry a jiné experty a výzkumníky) pravděpodobně o největším podvodu moderních dějin, na jehož základě bylo před 14 lety Spojenými státy americkými zahájeno zběsilé válečné tažení, jehož hořké plody sklízíme v Sýrii, Afghánistánu, Iráku, Libyi, a dokonce již i v Evropě dodnes. Interesantní jsou třeba historie a profesní kontakty mnoha lidí na palubě unesených letů – části pasažérů každého letu bylo řečeno, že mají na starost průběh vojenského cvičení, a část představovala nevinné a spolupracující oběti. Hojně medializované telefonáty pasažérů jsou zase podle všeho vysoce nepravděpodobné, ne-li nemožné, což znamená, že jsou zfalšované.

Pozoruhodné je i pozadí story o takzvaných izraelských studentech, kteří měli pronajatou místnost v 91. patře Světového obchodního centra – a později se z nich vyklubali experti přes výbušniny, již byli v této místnosti vyfoceni, jak stojí vedle hromady krabic se zápalnými šňůrami.

Nakolik jsou tato zjištění věrohodná a pravdivá, posuďte sami.

Podpořte šíření svobodných informací tím, že si zakoupíte předplatné jedinečného tištěného měsíčníku Šifra. Klikněte zde.

Milan Vidlák, šéfredaktor časopisu Šifra