Smutný příběh se odehrál minulý týden na cyklostezce v Brně. Pár, který venčil psa na cyklostezce v Jeneweinově ulici, jehož neměl na vodítku, se dostal do potyčky s cyklistou, který projížděl okolo, respektive agresivní pár na něj tvrdě zaútočil.

„V tu dobu po cyklostezce projížděl další muž na kole. Zachoval se jako chlap a do konfliktu, který hrozil vážným zraněním, se vložil. Po chvíli se mu podařilo zraněného muže ze sevření útočníka vyprostit,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Jenže muže místo aby svému osvoboditeli pomohl, cyklista okamžitě z místa činu odjel a toho, který mu pomohl, nechal ve štychu. Možná byl v šoku a bál se dalšího výprasku, ale škoda že nezavolal aspoň policii.

Poté, co odjel, se útočník a jeho patnerka pustili do sedmačtyřicetiletého muže, který cyklistovi pomohl. Ten sice chtěl zavolat policii, ale když mu vypadl mobil, žena telefon popadla a zahodila, a tak se prali do dsiby, než polici přivola někdo jiný. „Statečný zachránce odnesl agresivitu páru tržnou ranou, několika hematomy, rozbitými brýlemi a také ztraceným telefonem. Byl ošetřen v Úrazové nemocnici,“ dodal mluvčí Šváb.

Agresivní šílenci byli zadrženi, oba byli pod vlivem alkoholu. „Žena již čelí podezření z přečinu výtržnictví, muž navíc z ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.“

Něco podobného řešila policie na začátku června i v Praze. Útočník napadl a surově zbil cyklistu v letňanském lesoparku, který zavadil o jeho psa, jenž mu vběhl do cesty. Celé situaci navíc přihlížel i desetiletý syn napadeného muže, jenž musel být převezen do nemocnice. „Poškozeného začal bít pěstmi do hlavy a kopat kolenem do horní poloviny těla, až skončil na zemi,“ uvedla policie.

Zraněný muž skončil na jednotce intenzivní péče a kvůli zlomené levé spodní očnici v  pracovní neschopnosti.

Co se to s těmi lidmi děje, že už nedovedou jít ani v klidu ven se psem?

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra