Evropě vládnou Spojené státy, naznačil opět Putin

„Problém Evropy spočívá v tom, že se vzdala části své suverenity ve prospěch NATO, nebo spíš USA,“ prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. „Evropa neprosazuje samostatnou zahraniční politiku. Vůbec žádnou,“ řekl v dokumentárním filmu Saidy Medveděvové Světový řád na televizním kanálu Rossija 1.

„V podstatě je to docela normální, když část své suverenity předávají členové vojensko-politického bloku nadnárodním orgánům. Avšak v daném případě nebyla část evropské suverenity předána vlastně NATO, ale lídru aliance — Spojeným státům,“ řekl ruský prezident. Jako příklad uvedl Putin vstup amerických vojsk do Iráku a připomněl, že tehdy byly Německo a Francie proti, řekli jim ale, že neměly pravdu.

„Ukázalo se, že bývalý francouzský prezident Jacques Chirac, který měl velice blízké, důvěrné vztahy se sunnitskou částí Blízkého východu, už tehdy předvídal jako člověk s encyklopedickými znalostmi, jak to dopadne. A teď to také vyústilo v rozpad států v těch zemích, mělo to za následek, že prosperuje terorismus, že se stává cílem útoků Paříž. Chirac na to myslel už tenkrát a měl pravdu. Stejně jako bývalý německý kancléř Gerhard Schröder,“ zdůraznil Vladimir Putin.

Tím, co řekl Putin, tedy vazalstvím EU vůči Washingtonu a tím, že NATO = USA, se Šifra zabývala podrobněji v článku Od jedenáctého září k pátku třináctého.

Zdroj