Donald Trump: Islámský stát vytvořili Obama a Clintonová

Agentura Associated Press zveřejnila na svém kanálu na YouTube video, v němž vystupuje Trump před svými stoupenci v Mississippi. Excentrický politik mluvil o útoku na velvyslanectví Saúdské Arábie, který podnikli obyvatelé Teheránu po zprávě o popravě 47 lidí, mezi nimiž byl také známý šíitský kazatel Nimr Bákir Nimr.

„Hillary Clintonová vytvořila Islámský stát spolu s Obamou,“ prohlásil miliardář.

Clintonová, která vykonávala dříve funkci ministryně zahraničí a je nejpravděpodobnější kandidátkou na prezidenta za Demokratickou stranu, a Donald Trump si neustále vyměňují vzájemné slovní útoky. Poté, co vyslovil Trump přání zakázat muslimům vstup do USA, Clintonová prohlásila, že je „nejlepším verbířem IS“. Toto obvinění vyslovila poté, co úryvku z Trumpova vystoupení využili ve svém propagandistickém video šotu teroristé jedné ze skupin spojených s al-Káidou.

Jak to vidí Šifra: Donald Trump toho hodně namluví. Výrokem, že Islámský stát v dnešní podobě je výtvorem USA, trefil do černého… Otázka ovšem je, byl-li by Trump o tolik lepší než Obama či Clintonová, nebo jde jen o slovní ekvilibristiku, která mu má přinést hlasy. Nedávno totiž Trump v jiném videu v pořadu Show Alexe Jonese mluvil o tom, jak by ve funkci prezidenta vybudoval neporazitelnou americkou armádu, a zalitoval, že se USA nepodařilo převzít kontrolu nad iráckou ropou a afghánskými nerostnými surovinami. Trump také prohlásil, že bývalý prezident USA Bill Clinton je „jeden z největších agresorů na světě“. Zapomněl ale dodat, že USA vytvořily rovněž al-Káidu – v tomto případě to byli ovšem Trumpovi republikánští kolegové v čele s Georgem Bushem.

Zdroj