Ministryně amerických vzdušných sil Deborah Lee Jamesová minulý týden prozradila, jaký mají Američané vojenský plán v Sýrii. Není to nic menšího než obsadit Sýrii pozemními silami a pak ji ovládnout. Toto prohlášení neznamená nic jiného než faktické vyhlášení války a dobytí cizího území. Podle ministryně Jamesové pouze letecké útoky situaci nevyřeší, neboť  s jejich pomocí nelze obsadit území  a následně mu vládnout, a proto je potřeba mít v Sýrii pozemní síly.

Tato její slova jednoduše znamenají, že americký plán je okupovat další suverénní zemi (pokolikáté už!), ať už prostřednictvím amerických vojáků, nebo někoho, kdo bude bojovat za ně – například žoldáků, které západní tisk označuje jako „umírněné povstalce“.

Podle deníku The New York Times jde o „kombinovaný vojensko-diplomatický pokus donutit k odstoupení prezidenta Asada a ukončit jatka“.

Podle serveru Infowars ale paní ministryně poněkud pozapomněla na skutečnost, že předtím, než USA rozdmýchaly takzvané arabské jaro, se žádná jatka nekonala, a domluvu s Tureckem a státy Perského zálivu na svržení syrské vlády pod vedením Bašára Asada. Také podle serveru opomněla skutečnost, že se USA snažily vyhnat Asada už v roce 2006, jak se píše v nové knize WikiLeaks Files Juliana Assange.

Zdroj