15 let od 11. září 2001: Debata Antonína Baudyše a Milana Vidláka k výročí největšího podfuku moderních dějin

Antonín Baudyš byl jednou z prvních veřejně činných osob, které se nebály otevřeně veřejně promluvit o tom, že útoky 11. září 2001 byly zinscenovanou fraškou.

Blázen jeden, odplivli si mnozí, když syn někdejšího ministra obrany poukazoval na to, že oficiální vysvětlení, které poskytla americká vláda po dlouholetém vyšetřování-nevyšetřování, je děravější než ementál a odporuje nejen faktům, ale především zdravému rozumu.

Nikdo dodnes neví, co se tehdy stalo, ale uběhlo dost času a přibylo tolik indicií, že si dnes můžeme udělat aspoň jasnou představu o tom, co se nestalo…

Dnes už zkrátka není bláhový ten, kdo oficiální verzi zpochybňuje, ale ten, kdo jí věří i přes zjevnou nesmyslnost.

Novinář a šéfredaktor časopisu Šifra Milan Vidlák, kterému bylo v době teroristických útoků na USA 18 let, se k tématu dostal později. Jeho mozek dlouho, stejně jako mozky mnoha jiných lidí, odmítal věřit, že by to všechno mohlo být jinak, ale nakonec se vzhledem k množícím se rozporům rozhodl, že profesionálně celé téma zmapuje a sesbírá všechny dostupné argumenty, které jemu i čtenářům pomohou udělat si lepší obrázek.

Výsledkem jeho dvouleté práce je rozsáhlý seriál o 11. září 2001, který najdete zde. Během jeho psaní zjistil věci, ze kterých se mu udělalo zle nedobře. Ostatně název seriálu hovoří za vše – Lež jako dvě věže.

Tonda s Milanem se při příležitosti patnáctiletého výročí od události, která změnila svět, rozhodli, že v Debatním klubu útoky 11. září proberou z různých perspektiv a úhlů hlavně v souvislostech, protože v jistém směru 11. září bohužel nikdy neskončilo.

Podpořte šíření svobodných informací tím, že si zakoupíte předplatné jedinečného tištěného měsíčníku Šifra. Klikněte zde.

Pořídit si můžete i digitální verzi, kterou lze pohodlně číst na mobilu, počítači či tabletu. Za skvělou cenu dostanete půlroční nebo roční přístup ke všem časopisům najednou.